środa, 2 grudnia 2020

imieniny: Balbiny, Pauliny, Rafała

RSS

Epidemia koronawirusa:

Kto ma chrapkę na fotel burmistrza?

22.03.2018 07:00 | 7 komentarzy | juk

Rusza przedwyborcza karuzela w Pszowie. Póki co znane są nazwiska dwóch kandydatów na stanowisko burmistrza miasta. Wiadomo też, kto w wyborach nie zamierza startować.

Kto ma chrapkę na fotel burmistrza?
Swoją kandydaturę na fotel burmistrza oficjalnie potwierdza Michał Lorek
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do wyborów samorządowych zostało około 7 miesięcy. Jak zapowiada Państwowa Komisja Wyborcza, powinny się one odbyć pomiędzy 17 października a 9 listopada. O dokładnej dacie zadecyduje premier. Jednak już teraz pod artykułami dotyczącymi pszowskiej polityki często pojawiają się komentarze, pytania i sugestie naszych czytelników dotyczące potencjalnych kandydatów do władz samorządowych.

Jeden kandydat już jest

Od kilku tygodni krążą nazwiska potencjalnych chętnych na fotel burmistrza. Choć walka o to stanowisko jeszcze nie rozpala do czerwoności, to kilka nazwisk na horyzoncie wyborczym już się pojawiło. Swój start w przyszłorocznych wyborach oficjalnie zapowiedział Krzysztof Jędrośka (mieszkaniec Pszowa, który na co dzień pełni funkcję sekretarza miasta Rydułtowy). Możliwe, że na giełdzie nazwisk pojawi się więcej osób. Zwłaszcza że Katarzyna Sawicka-Mucha, obecna burmistrz, nie potwierdza czy zamierza się ubiegać o reelekcję.

Ludzie:

Michał Lorek

Michał Lorek

Radny Powiatu Wodzisławskiego IV kadencji.