Czwartek, 25 kwietnia 2019

imieniny: Jarosława, Marka, Elwiry

RSS

PO namawia Lenka na start w wyborach

16.03.2018 07:00 | 40 komentarzy | ma.w

– To nasz naturalny kandydat – mówi szefowa raciborskich struktur Platformy Obywatelskiej. Prezydent miasta przyznaje, że PO to jego partia i nie wstydzi się tej przynależności.

PO namawia Lenka na start w wyborach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Włodarz, który już trzecią kadencję zasiada w magistracie na razie stroni od deklaracji czy wystartuje w jesiennych wyborach. – Dla nas naturalnym kandydatem jest urzędujący prezydent Raciborza – twierdzi Gabriela Lenartowicz liderująca powiatowej Platformie Obywatelskiej. Potwierdza, że rozmowy w tej sprawie trwają z Mirosławem Lenkiem i są intensywne. – Pan Lenk nie wyklucza startu – uśmiecha się Gabriela Lenartowicz.

M. Lenk mówi, że rozmowy w gronie PO dotyczą formuły w jakiej odbędzie się obecność jej kandydatów w wyborach. – Jest jeszcze za wcześnie by o kandydatach i miejscach na listach dokonywać jakiś wiążących ustaleń – uważa prezydent Raciborza. Choć do poprzednich wyborów szedł z własnym komitetem, to z poparciem PO. – To jest moja partia i nigdy się tego nie będę wstydził. Jest spora grupa raciborzan dla których oferta PO jest świetna i musimy to wykorzystać – podkreśla.

Jak zaznacza G. Lenartowicz „konkretów wyborczych jeszcze nikt nigdzie nie przyklepuje”. – Tam gdzie urzędujący prezydenci zamierzają kandydować dylematów nie ma. My udzielamy Mirosławowi Lenkowi wotum zaufania i czekamy na jego decyzję – podkreśla szefowa raciborskiej PO.

Wybory samorządowe odbędą się na przełomie października i listopada. Zostaną przeprowadzone według nowych przepisów: w lokalach wyborczych będą kamery on–line oraz dwie komisje (jedna do zbierania, druga do liczenia głosów).

(ma.w)

Ludzie:

Gabriela  Lenartowicz

Gabriela Lenartowicz

Poseł na Sejm

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.