Czwartek, 25 kwietnia 2019

imieniny: Jarosława, Marka, Elwiry

RSS

Czy burmistrz Pszowa wystartuje w wyborach?

01.03.2018 07:00 | 11 komentarzy | juk

- Obecnie pozostawiam to bez komentarza czy wystartuję wyborach samorządowych - mówi nam obecna burmistrz Katarzyna Sawicka-Mucha

Czy burmistrz Pszowa wystartuje w wyborach?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W kuluarach pszowskiej polityki na giełdzie kandydatów na stanowisko burmistrza pojawiło się jak do tej pory tylko nazwisko Krzysztofa Jędrośki (mieszkaniec Pszowa, który na co dzień pełni funkcję sekretarza miasta Rydułtowy). Pojawiają się również opinie, jakoby obecna burmistrz Katarzyna Sawicka-Mucha nie zamierzała się ubiegać o kolejną kadencję. - Pani burmistrz zdaje się być zmęczona pracą i problemami, z którym boryka się miasto - mówią nasi informatorzy.

Doniesienia postanowiliśmy skonfrontować z samą burmistrz. - Obecnie pozostawiam to bez komentarza - mówi nam burmistrz. Dodaje, że jest jeszcze za wcześnie, by składać jednoznaczne deklaracje czy będzie się ubiegała o kolejną kadencję, czy jednak nie. - Tylko jeden kandydat się ujawnił. Reszta milczy. Ja również nie będę zabierać na razie głosu w tej kwestii - kwituje Katarzyna Sawicka-Mucha.

Przypomnijmy, że Katarzyna Sawicka-Mucha pełni obecnie pierwszą kadencję na stanowisko burmistrza miasta. W 2014 r. w drugiej turze wyborów pokonała dotychczas urzędującego burmistrza Pszowa - Marka Hawla. Zgromadziła wówczas 2373 głosy i zyskała 54,4% poparcia. Przed objęciem fotela burmistrza pracowała w Straży Granicznej w Raciborzu.

(juk)