Niedziela, 16 maja 2021

imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama

RSS

Szybsze wybory samorządowe? Wojewoda: nic mi na ten temat nie wiadomo

19.04.2017 13:00 | 1 komentarz | juk

Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek przekonywał do pomysłów rządu Beaty Szydło

Szybsze wybory samorządowe? Wojewoda: nic mi na ten temat nie wiadomo
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jarosław Wieczorek, wojewoda śląski przyjechał na marcową sesję Rady Miasta w Pszowie. Rozmawiał z radnymi o wdrożonych programach rządowych, ich obawach w sprawie wprowadzenia dwukadencyjności oraz pogłoskach mówiących o przyśpieszeniu wyborów samorządowych.

Wojewoda Wieczorek przypomniał, że zobowiązał się do tego, iż w trakcie swojej kadencji postara się odwiedzić każde miasto i każdą gminę w województwie. Jak podkreśla, chce w ten sposób identyfikować się z mieszkańcami regionu.

Zmiana systemu oświaty wyzwaniem dla Polski

Wojewoda mówił w Pszowie o reformie systemu oświaty. Przypomniał, że reforma oświaty była zapowiadana jeszcze w programie wyborczym PiS i była jego kluczowym elementem. – Chcemy edukację w Polsce przebudować. Wiemy, że jest to duże wyzwanie dla naszego kraju – mówił w Pszowie Wieczorek. Dodał, że jednym z podstawowych założeń reformy jest szkolnictwo branżowe, które przez ostatnie kilkanaście lat zostało zmarginalizowane. – Mniej magistrów, a więcej specjalistów – podsumował. Tyle że elementem, który wzbudza najwięcej emocji jest likwidacja gimnazjów. Wojewoda wskazał, że społeczeństwo domagało się reformy oświaty, ponieważ z obecnego szkolnictwa nie było zadowolone. Powołał się przy tym na badania opinii społecznej.

Ludzie:

Jarosław Wieczorek

Jarosław Wieczorek

Wojewoda Śląski