środa, 19 lutego 2020

imieniny: Arnolda, Konrada, Mansweta

RSS

PILNE:

Czy Lenartowicz chce rządzić Raciborzem po Lenku?

12.04.2017 07:00 | 1 komentarz | ma.w

Pytanie powstaje wobec planów partii rządzącej by włodarzy, którzy kierują gminami od dwóch kadencji wykluczyć z następnych wyborów samorządowych. PO straci swego reprezentanta. Czy może go zastąpić obecna posłanka tej partii z ziemi raciborskiej?

Czy Lenartowicz chce rządzić Raciborzem po Lenku?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

– Dwukadencyjność w samorządzie w formie jaką proponuje PiS jest złym rozwiązaniem – uważa Gabriela Lenartowicz. Jej zdaniem nowe prawo nie powinno dotyczyć przeszłości i obowiązywać na wszystkich szczeblach samorządności. Jest jednak przekonana, że PiS wprowadzi swoje regulacje i wybory samorządowe odbędą się szybciej niż przewiduje kadencja (trwa do jesieni 2018 roku).

Zapytaliśmy ją czy byłaby zainteresowana startem w wyborach, gdzie raciborska PO nie będzie miała już Mirosława Lenka. – Na razie nie ma takiej opcji – twierdzi stanowczo była wicemarszałek i wicewojewoda Śląska. Gdy wskazaliśmy, że środowisko raciborskich „platformersów” będzie szukało znanego nazwiska by nie utracić władzy w magistracie, Lenartowicz oznajmiła, że musiałoby wchodzić w grę „ratowanie Raciborza”, bo jej zdaniem PO nie jest w sytuacji, wymagającej działań ratunkowych. Z wiedzy jaką posłanka dysponuje o działaniach PiS w sprawie planów wyborczych wynika, że m.in. nowego prezydenta Raciborza miano by wybierać już jesienią 2017 roku. Dodatkowo podała nam, że Mirosław Lenk już parokrotnie mówił w środowisku raciborskich polityków, że nie planuje ubiegać się o kolejną kadencję prezydenta miasta.

(m)

Ludzie:

Gabriela  Lenartowicz

Gabriela Lenartowicz

Poseł na Sejm

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.