Czwartek, 20 lutego 2020

imieniny: Leona, Ludomiła, Lubomira

RSS

Z OSTATNIEJ CHWILI:

Nie będzie starcia kandydatów na burmistrza Pszowa

25.11.2014 20:46 | 23 komentarze | mak

Debata z udziałem kandydatów na urząd burmistrza Pszowa, czyli Marka Hawla i Katarzyny Sawickiej-Muchy, nie dojdzie do skutku. Dlaczego?

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Debata miała odbyć się w środę w Miejskim Ośrodku Kultury w Pszowie o godz. 18.00. Taką informację otrzymaliśmy od obecnego burmistrza, Marka Hawla. Jak się jednak okazuje, debaty nie będzie. Marek Hawel nie kryje zaskoczenia. - Pomiędzy mną a Panią Katarzyną Sawicką-Muchą były prowadzone rozmowy odnośnie debaty. W niedzielę wieczorem otrzymałem od niej informację, że weźmie udział w debacie. W poniedziałek wieczorem ustaliliśmy formę, w jakiej debata miała zostać poprowadzona. Trwały intensywne przygotowania. Jednak we wtorek wieczorem moja kontrkandydatka odwołała swój udział w debacie. Powiadomiła mnie o tym po spotkaniu z mieszkańcami w Krzyżkowicach, w którym brała udział, ale podczas którego nie zgodziła się na zadawanie jej pytań - mówi burmistrz Marek Hawel. Dodaje, że środowe spotkanie w MOK-u o 18.00 odbędzie się, ale będzie miało charakter spotkania kandydata z mieszkańcami.

Katarzyna Sawicka-Mucha wyjaśniła nam, że to obowiązujące przepisy prawa nie pozwalają jej na udział w debacie. - W związku z wykonywaniem przeze mnie zadań służbowych, jako członkowi korpusu służby cywilnej, zgodnie z ustawą z dnia 21 listopada 2008 r. o służbie cywilnej, nie wolno publicznie manifestować swoich poglądów. Mając powyższe na uwadze oraz ustosunkowując się do zarzutu Pana Marka Hawla o odmowie udziału w debacie, pragnę poinformować, że pomimo poczynionych starań, nie uzyskałam zgody przełożonych na udział w niej. Pragnę zdementować, że przyczyną powyższego stanu rzeczy nie jest moja niechęć do udziału w debacie, lecz obowiązujące mnie w tym zakresie przepisy prawa - informuje Katarzyna Sawicka-Mucha.