Piątek, 19 lipca 2019

imieniny: Alfreda, Wincentego, Wodzisława

RSS

Nie będzie debaty kandydatów na wójta Gorzyc

24.11.2014 19:31 | 14 komentarzy | art

Piotr Oślizło odmówił udziału w debacie kandydatów na wójta, zaproponowanej 21 listopada przez jego kontrkandydata Daniela Jakubczyka.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W dostępnej na facebook'u odpowiedzi na zaproszenie do debaty, Piotr Oślizło zawiadamia, że ze względu na ustalone wcześniej w tym terminie spotkanie z organizacjami społecznymi, działającymi na terenie gminy nie może wziąć udziału w debacie. W odpowiedzi do Daniela Jakubczyka pisze: "Miałem nadzieję, że podjęcie z Pana strony tej formy publicznego dialogu poprzedzi Pan chociaż zapytaniem o możliwość ustalenia terminu dogodnego dla obu stron. Tym bardziej, że jako jeden z kandydatów powinien Pan być świadomy, że ostatnie dni przed wyborami to czas niezwykle intensywny, skrupulatnie zaplanowany niemal do minuty. Niestety zostałem postawiony przed faktem dokonanym. Mimo braku potwierdzenia mojego uczestnictwa w tym przedsięwzięciu informacja o takowym wydarzeniu jest rozpowszechniana wśród Mieszkańców, wprowadzając ich tym samym w błąd. Forma zaproszenia i brak dialogu w tak fundamentalnej kwestii jak ustalenie dogodnego terminu dla obu stron sugeruje celową próbę zdyskredytowania mnie w oczach wyborców" - pisze Piotr Oślizło.

Debata miała się odbyć w środę 26 listopada w restauracji Mirjana w Gorzycach.

A już jutro w "Nowinach Wodzisławskich" będzie można przeczytać wywiady z oboma kandydatami, w których zapytaliśmy ich o trapiące gminę problemy oraz o powyborcze plany. Wywiady będą wkrótce dostępne również na naszym portalu.

(art)