Wtorek, 25 lutego 2020

imieniny: Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

RSS

PiS razem z Mniejszością Niemiecką? Senator Kloc zażądała wyjaśnień w Raciborzu

22.11.2014 10:38 | 4 komentarze | ma.w

Senator Izabela Kloc spotkała się wczoraj z raciborskim PiS-em w sprawie ewentualnego udzielenie poparcia przez Dawida Wacławczyka kandydata z poparciem PiS dla Anny Ronin kandydatki Mniejszości Niemieckiej w II turze wyborów na prezydenta Raciborza.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na kogo zagłosujesz w II turze wyborów w Raciborzu?

O poglądach Dawida Wacławczyka w tej sprawie wiadomo nie od dziś. Już przed I turą wyborów podkreślał, że związanie się jego komitetu z Mniejszością Niemiecką nie stanowi żadnego problemu, bo PiS "tylko go popiera i nie jest on członkiem tej partii". Teraz zamiary Wacławczyka nabrały realnych kształów, bo otrzymał ofertę objęcia teki wiceprezydenta w urzędzie miasta gdy wybory wygra kandydatka Mniejszości Niemieckiej Anna Ronin.

Wczoraj wieczorem doszło do spotkania senator Izabeli Kloc z działaczami raciborskich struktur Prawa i Sprawiedliwości. Z naszych informacji wynika, że miało burzliwy przebieg. Jego efektem ma być oficjalne oświadczenie PiS na temat sytuacji w Raciborzu, z którego wynikać będzie, jakie zdanie wyraża Prawo i Sprawiedliwość wobec zamiarów Dawida Wacławczyka. Tomasz Kusy powiedział nam, że to tekst o objętości pół strony, jest już gotowy i jeszcze dziś ma ujrzeć światło dzienne. - Nie będziemy udzielać innych komentarzy w tej sprawie poza tym oświadczeniem - zaznaczył T. Kusy.

Ludzie:

Anna Ronin

Anna Ronin

Radna Gminy Racibórz

Dawid Wacławczyk

Dawid Wacławczyk

Radny Powiatu Raciborskiego.

Izabela  Kloc

Izabela Kloc

Senator VIII kadencji, posłanka na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji, od lipca 2019 europosłanka.

Tomasz Kusy

Tomasz Kusy

Radny powiatowy, szef komisji rewizyjnej i klubu PiS