Czwartek, 27 czerwca 2019

imieniny: Władysława, Maryli, Władysławy

RSS

Anna Ronin tłumaczy dlaczego nie przyszła do przedsiębiorców

21.11.2014 12:39 | 2 komentarze | ma.w

Kandydatka Mniejszości Niemieckiej mówi, że zatrzymał ją natłok obowiązków i krytykuje RIG za dotychczasową pasywność w dyskusji nad stanem przedsiębiorczości w mieście.

Anna Ronin tłumaczy dlaczego nie przyszła do przedsiębiorców
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ronin potwierdza, że dostała zaproszenie do debaty Raciborskiej Izby Gospodarczej listowną i telefoniczną. - Odmówiłam w niej udziału z dwóch powodów: natłoku obowiązków i braku konsultacji co do daty i godziny. Nie jestem w stanie spełniać, w z góry wyznaczonym czasie oczekiwań środowiska przedsiębiorców skupionych w RIG - twierdzi kandydatka.

- W ostatnich latach nie przejawiało ono (RIG-red.) żadnej chęci debatowania z kandydatami ani organizowania dyskusji o stanie przedsiębiorczości w Raciborzu w trakcie kadencji. Miałam również obawy, że naprędce organizowana debata, po zaskakującym wyniku I tury, jest próbą wsparcia obecnego prezydenta Mirosława Lenka - podkreśla Anna Ronin. Wskazuje, że na sali wśród przedsiębiorców było dużo radnych i kandydatów na radnych związanych z Mirosławem Lenkiem i Tadeusz Wojnar.

W swoim oświadczeniu A. Ronin pyta czy biorący udział w debacie wiceprezydenci Ludmiła Nowacka i Wojciech Krzyżek byli urlopowani na ten czas przez przełożonego oraz czy Lenk pobierze za czas spędzony na debacie wynagrodzenie z urzędu.

Ronin skrytykowała też organizowanie konferencji prasowej przez Lenka w gmachu urzędu miasta oraz rozsyłanie do mediów zdjęcia wyborczego kandydata, wykonanego w magistracie.

- Nie rozumiem histerii rozpętanej wokół debat. Każdy kandydat wybiera sobie sposób komunikacji z wyborcami. Ja wybrałam merytoryczne argumenty, którymi chcę przekonać każdego raciborzanina - zaznacza rywalka M. Lenka.

Przed II turą Ronin skupia się na udzieleniu odpowiedzi na pytanie czy mogłaby współpracować z Dawidem Wacławczykiem? Jak zaznaczyła wolała się skupić na rozmowach w sprawie porozumienia z kontrkandydatem i jego środowiskiem niż "odpowiadaniu na naprędce formułowane oczekiwania kandydata Mirosława Lenka" - kończy oświadczenie kandydatka KWW Mniejszości Niemieckiej.


Czytaj również:

 Ludzie:

Anna Ronin

Anna Ronin

Radna Gminy Racibórz

Dawid Wacławczyk

Dawid Wacławczyk

Radny Powiatu Raciborskiego.

Ludmiła Nowacka

Ludmiła Nowacka

dyrektor ZSOMS w Raciborzu, radna miasta Racibórz, była zastępca prezydenta miasta Racibórz.

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.

Wojciech Krzyżek

Wojciech Krzyżek

I Zastępca Prezydenta Raciborza ds. gospodarczych