Czwartek, 17 października 2019

imieniny: Małgorzaty, Ryszarda, Gabrieli

RSS

Robert Myśliwy popiera Mirosława Lenka

20.11.2014 10:26 | 3 komentarze | żet

Walczący o kolejną kadencję prezydent Mirosław Lenk zyskał potężnego sojusznika. - Ja wybieram przewidywalność - napisał na swoim facebooku kontrkandydat Mirosława Lenka z poprzednich wyborów, radny Robert Myśliwy.

Robert Myśliwy popiera Mirosława Lenka
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- W drugiej turze wyborów prezydenckich w Raciborzu zagłosuję na pana Mirosława Lenka. Zrobię to w imię odpowiedzialności za moje miasto. Postanowiłem w tym miejscu nie uzasadniać swojej decyzji, ponieważ spora część argumentów, które wzbudziły we mnie, być może dla niektórych zaskakujący imperatyw moralny, padła już na wielu forach. Apeluję do wszystkich, którzy mnie znają, ufają mojej intuicji i doświadczeniu samorządowemu, którzy oddali na mnie głos 4 lata temu i być może także dziś widzieli mnie w roli kandydata na najwyższy urząd w tym mieście, by postąpili mądrze. Ja wybieram przewidywalność - napisał na swoim profilu facebookowym Robert Myśliwy.

W tym samym medium zamieścił również link do studia wyborczego z 1991 roku podsumowującego pierwsze wolne wybory prezydenckie w Polsce, w których Stanisław Tymiński ("kandydat znikąd") przegrał ostatecznie z Lechem Wałęsą. - Stare skuteczne metody... Czas płynie, a Stan wiecznie młody - płeć i pochodzenie tylko zmienił. Mam wrażenie, że w dzisiejszej kampanii książę Otto von Bismarck wyparł Kazimierza Wielkiego. Wszystko inne bez zmian (...) Dlatego zagłosuję na Mirosława Lenka - komentował pod linkiem do filmu.

W pierwszej turze wyborów prezydenckich z 1990 roku biznesmen Stanisław Tymiński pokonał m. in. Tadeusza Mazowieckiego i Włodzimierza Cimoszewicza. W kampanii wyborczej przedstawiał siebie jako jedynego "człowieka spoza układu". W drugiej turze wyborów przegrał z Lechem Wałęsą.Ludzie:

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.

Robert Myśliwy

Robert Myśliwy

Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu