Piątek, 6 grudnia 2019

imieniny: Mikołaja, Jaremy, Leontyny

RSS

Kto będzie starostą raciborskim? Wacławczyk proponuje wspólne rządy

19.11.2014 18:01 | 6 komentarzy | ma.w

Adam Hajduk, obecny starosta raciborski, o umowie koalicyjnej na podstawie której na czele samorządu powinien stać samorządowiec z gmin, a nie Raciborza mówi: ta już nie obowiązuje.

Kto będzie starostą raciborskim? Wacławczyk proponuje wspólne rządy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Włodarz powiatu twierdzi, że pierwsza sesja nowej rady będzie na początku grudnia. Daje każdemu z radnych równe szanse na kandydowanie do funkcji starosty. - Na parę dni przed posiedzeniem ustalimy w swoim gronie kto będzie kandydatem koalicji Razem-PO - zapowiada Hajduk. Z naszych ustaleń wynika, że chodzi o dwa nazwiska - Adama Wajdę (na zdj.) z Pietrowic Wielkich oraz samego Hajduka.

Opozycja też może wystawić swojego człowieka w tych wyborach. Przed 4 laty był to Franciszek Marcol (znów jest w radzie), który przegrał wówczas z Adamem Hajdukiem (4:19). Lider koalicji PiS/NaM Dawid Wacławczyk uważa, że w gronie 9 rajców, którzy dostali się do rady powiatu są osoby zdolne sprostać roli starosty. - O nazwiskach jeszcze nie rozmawialiśmy - skwitował gdy spytaliśmy o ponowne wystawienie Marcola.

Wacławczyk uważa, że nie trzeba dzielić rady na opozycję i koalicję. - Możliwe jest współdziałanie i taki podział stanowisk, który pozwoli funkcjonować radzie ponad podziałami. Mamy fachowców, którzy potrafią szefować komisjom - podkreśla Dawid Wacławczyk.Ludzie:

Adam Hajduk

Adam Hajduk

inspektor ds. inwestycji w gminie Rudnik, były Starosta Raciborski

Dawid Wacławczyk

Dawid Wacławczyk

Radny Powiatu Raciborskiego.

Franciszek Marcol

Franciszek Marcol

Radny Powiatu Raciborskiego.