Czwartek, 25 kwietnia 2019

imieniny: Jarosława, Marka, Elwiry

RSS

Informatycy drwią z systemu wyborczego PKW

19.11.2014 13:14 | 0 komentarzy | acz

System komputerowy Państwowej Komisji Wyborczej stał się pośmiewiskiem wśród informatyków - pisze serwis RMF24.pl "Ten program nie ma prawa zadziałać. Wygląda jak napisany przez początkującego programistę" - to komentarze profesjonalnych informatyków, którzy od kilku dni analizują kod feralnego systemu komputerowego PKW.

Informatycy drwią z systemu wyborczego PKW
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Padają zarzuty, że przy pisaniu programu został popełniony w zasadzie każdy błąd, jaki tylko można było popełnić. Zawodowi informatycy przestrzegają również, że PKW nie powinna wykorzystywać systemu w przyszłorocznych wyborach prezydenckich i parlamentarnych.

Kod źródłowy systemu PKW wzięli na warsztat doświadczeni programiści. Grzegorz Połeć, dyrektor Działu Rozwoju i Nowych Technologii Grupa RMF: Analizując kod programu, można szybko się zorientować, że użyte są bardzo archaiczne rozwiązania. Nie użyto gotowych rozwiazań, które pomagają zaoszczędzić czas, zaoszczędzić ilość pracy, która jest potrzebna do realizacji takiego projektu. Zatem kod jest bardzo niskiej jakości, co świadczy o tym, że program nie jest dobrym rozwiązaniem.

Czytaj więcej na:
http://www.rmf24.pl/raport-samorzad-2014/news/news-bubel-napisany-przez-poczatkujacego-programiste-informatycy-,nId,1559460