środa, 11 grudnia 2019

imieniny: Damazego, Waldemara, Artura

RSS

Raciborski kandydat Ruchu Narodowego do sejmiku przedstawił program wyborczy

27.10.2014 20:11 | 5 komentarzy | żet

W Katowicach odbyła sie konferencja prasowa Ruchu Narodowego i prezentacja najważniejszych kandydatów do sejmiku województwa. Wśród nich byli również Jacek Lanuszny - lider listy RN w okręgu rybnickim (obejmującym poza Rybnikiem też powiat raciborski, wodzisławski, mikołowski, Żory i Jastrzębie) oraz startujący "z trójką" Michał Świech - dwudziestoletni student filologii serbskiej i chorwackiej z Raciborza.

Raciborski kandydat Ruchu Narodowego do sejmiku przedstawił program wyborczy
J. Lanuszny, W. Janeczek i M. Świech (z prawej) to kandydaci Ruchu Narodowego do Sejmiku Województwa Śląskiego.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pierwszym z postulatów Michała Świecha jest powrót kolei do Jastrzębia-Zdroju i połączenia go z Rybnikiem i Katowicami. - Jastrzebie-Zdrój to największe w całej Polsce miasto bez dostępu do kolei. W Polsce jest 100 miast większych niż 10 tysięcy mieszkańców bez czynnej stacji kolejowej. Dla porównania w Czechach jest... jedno. Nawet jeśli zsumować Czechy, Słowację, Austrię i Węgry to w Polsce jest pięciokrotnie więcej takich miast - ubolewa Michał Świech.

Na liście programowej raciborskiego kandydata Ruchu Narodowego znajduje się również postulat przedłużenia aż do Bohumina trasy pociągów Kolei Śląskich, które obecnie kończą swój bieg w Chałupkach.

W polu wyborczych zainteresowań Michała Świecha znajduje się również lobbing na rzecz budowy kanału Odra - Dunaj. Zdaniem kandydata Ruchu Narodowego budowa kanału byłaby impulsem dla rozwoju całego województwa. Zyskałby również Racibórz.

- W Raciborzu powstałby port żeglugi śródlądowej, a katoś go musi wybudować, pracować w nim, pracownicy gdzieś muszą kupować jedzenie czy odzież, spędzać wolny czas, wysyłać dzieci do szkoły - argumentuje.

W wyborach do sejmiku województwa Ruch Narodowy startuje z listy numer 5.