Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Obudzić Wodzisław - Adam Gawęda rozpoczyna kampanię wyborczą

Dziś Adam Gawęda, kandydat na prezydenta Wodzisławia Śląskiego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej Prawicy rozpoczął kampanię wyborczą. Jego hasłem wyborczym jest "Liczy się Wodzisław".

Obudzić Wodzisław - Adam Gawęda rozpoczyna kampanię wyborczą

Spotkanie inaugurujące kampanię odbyło się w Restauracji Janeta. W jego trakcie kandydat podpisał tzw. kontrakt z mieszkańcami, czyli zestaw 12 zagadnień, które zamierza realizować jako prezydent, i z których wyborcy mieliby go rozliczyć.
Adam Gawęda powiedział m.in. że zamierza doprowadzić do powstania komunikacji autobusowej integrującej Wodzisław z ościennymi miastami i gminami. - Niedopuszczalne jest, aby mieszkaniec np. Pszowa musiał kupić jeden bilet, potem kolejny - mówił Adam Gawęda. Jego zdaniem Wodzisław Śląski jako stolica powiatu nie może się odcinać i myśleć tylko o sobie. Zapytaliśmy kandydata, czy to oznacza powrót do MZK, z którego Wodzisław występował kierując się z jednej strony dbaniem o interesy swoich mieszkańców jak i szukaniem oszczędności. - Nie wykluczam powrotu do MZK - odparł kandydat.
Chciałby "wyrwać" Wodzisław z odrętwienia. - Proszę iść o godz. 20.00 na rynek w Rybniku. A co się dzieje u nas o godz. 17.00 - 18.00?
Adam Gawęda zapowiada również m.in. wsparcie przedsiębiorców poprzez pomoc organizacyjno-prawną i księgową, postawienie na dzielnice, bo jak twierdzi, dziś dzielnice czują się jak przedmioty, a nie podmioty. - Wiem o czym mówię zapowiadając wsparcie przedsiębiorców. Z małżonką prowadzimy od ponad 20 lat zakład i wiemy, jakie z tym wiążą się obciążenia.
Adam Gawęda planuje powołanie banku miejskiego, czyli instrumentu służącego oddłużeniu miasta czy stworzenie centrum handlowego dla lokalnych przedsiębiorców.
Wśród zagadnień nie ma ani słowa o sporcie. Zapytany o propozycje dla środowiska sportowego Adam Gawęda przyznał, że nie ma jeszcze gotowych rozwiązań. Zapowiedział jednak, że każda sekcja szkoląca młodzież ma szansę na pieniądze. Jego zdaniem przy braku Odry Wodzisław trzeba szukać też sposobu zagospodarowania stadionu, na którego infrastrukturę poszło sporo miejskich pieniędzy.
Adam Gawęda kandyduje również do Sejmiku Śląskiego. Ponieważ nie można sprawować tego mandatu i jednocześnie być prezydentem, zamierza zrezygnować z sejmiku w przypadku podwójnego powodzenia w wyborach.
Dodajmy, że na 21 października konferencję rozpoczynającą kampanię zapowiedział Mieczysław Kieca.

Dziś też ujawnił się kandydat Kongresu Nowej Prawicy Janusza Korwin Mikke - Mateusz Kania.

Więcej w najbliższym wydaniu Nowin Wodzisławskich.

Ludzie

Adam Gawęda

były poseł i senator

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.

307 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
Objektywny 24.11.2014 17:54
oceniono 5 razy
3
Zgłoś

@bystrzak.....jeżeli komentarz twój był w formie aluzji o panu Gawędzie ,to przepraszam .....ale jeżeli twoje myślenie jest takie jak napisałeś to komentarz z mojej strony był jak najbardziej trafny . Ja nadal uważam że pan Gawęda byłby najlepszym prezydentem Wodzisławia mam dla niego wielki szacunek , i takie jest moje zdanie!!!!!!

bystrzak 24.11.2014 12:49
oceniono 7 razy
-1
Zgłoś

Objektywny@ w jakim kontekście to napisałeś, bo nie rozumiem...

Objektywny 24.11.2014 12:09
oceniono 9 razy
3
Zgłoś

Ja ci powiem @bystrzak ...co jest naprawdę największą tragedią dla tego miasta tacy uciążliwi, niemyślący, nierozgarnięci ,ślepi ,głusi - mieszkańcy jak > TY i nie zaprzeczaj bo uznam że wcale nie masz już nawet odrobiny honoru !!!!!!

bystrzak 24.11.2014 10:16
oceniono 8 razy
-4
Zgłoś

Na dodatek tragedią dla miasta byłby Gawęda.

bystrzak 24.11.2014 10:15
oceniono 6 razy
6
Zgłoś

Jak Kieca przeszedł w 1 turze to nic się nie zmieni.

mhl999 14.11.2014 23:18
oceniono 4 razy
-2
Zgłoś

@idla - i tu masz rację z tym porządkiem :)

idla 14.11.2014 22:37
oceniono 7 razy
7
Zgłoś

w UM trzeba zrobic porządek jak w Polskim Związku Piłki Siatkowej

tadziuraj 14.11.2014 22:24
oceniono 8 razy
8
Zgłoś

ten wyrok pokazał raczej jakimi metodami rządzi Kieca, poniewierke ludziom robi w sądach, wychodzą kwiatki o firmach Kulejów, tak jest w porządku? swoja drogą to dziwie sie ze Kieca to poruszył bo włozył kij w mrowisko, czy Winicjusz mu to wybaczy? chciał pograżyc Górecką a pogrąży swojego oddanego pracownika

elektryk 14.11.2014 21:28
oceniono 5 razy
5
Zgłoś

taaa, faktycznie, proste, można oszukiwać przez 4 lata, byle nie podpaść w okresie wyborczym.

SzoPracz 14.11.2014 20:57

Co było a nie jest nie pisze się w rejestr. Kieca stanowczo zareagował i są tego konsekwencje.

elektryk 14.11.2014 20:27
oceniono 5 razy
5
Zgłoś

jak ktoś z obozu rządzącego w mieście próbuje dezawuować prawdomówność innych kandydatów to wychodzi z tego groteska. Szczególnie w świetle poprzednich wyborów i faktów z nimi związanych. Jak pisze jozinzbazin

Ewelinak 14.11.2014 20:14
oceniono 6 razy
-6
Zgłoś

Sąd oceniła sprawę i przyznał rację Kiecy. Gawęda i jego sztab zamieścił kłamstwa w swoich gazetkach i to jest prawda. A jak Ci nie pasuje prawda o Twoim faworycie to Ty masz problem, a nie ja.

jozinzbazin 14.11.2014 20:05
oceniono 6 razy
6
Zgłoś

Ewelinak przestań pajacować z byle drobiazgiem latacie do sądu a kto nieprawdziwymi pomówieniami w poprzednich wyborach niszczył Panią Białek, kto okłamywał mieszkańców Wilchw, że nie będzie prób likwidacji szkół i co było a ty mówisz o kłamstwach.

Ewelinak 14.11.2014 19:30
oceniono 5 razy
-5
Zgłoś

Dzisiejszy wyrok sądu pokazał, jakimi metodami posługuje się pan Gawęda i jego sztab - zamieszczają kłamstwa w materiałach wyborczych.

mhl999 13.11.2014 23:09
oceniono 3 razy
-3
Zgłoś

myślę, że dyrektor.skm nie ma wielu fanów. póki co jak mnie pamięć nie myli jest 2 lata góra 3 na stanowisku więc mało i dużo. problem w tym, że zwolnienie pracownika nie jest już takie proste jakby to się wydawało. dlatego powinny być podpisywane kontrakty by w miarę prosto można było się pozbyć osób na stanowiskach. to jakby się uprzeć kolejna wtopa kiecy czyli forma zatrudnienia na kierowniczych stanowiskach.

jatutylkosprzątam 13.11.2014 22:01
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

Jak rozumem mhl nie jesteś fanem dyrektora skm, jego przełożonym jest Szymczak, a przełożonym Szymczaka? Ten kto zarządza ponosi odpoweidzialność za swoich ludzi, i ludzi ich ludzi, itd. Jak nie, to na samym końcu za nic nie odpowiada. Dorby menadżer ma zaufanie do swoich podwładnych, ale jak nie dają sobie rady to zmienia ich na lepszych i tyle.A jak nie to zmienia sięmenadżera na lepszego.

jerzy14 13.11.2014 19:28
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Czy w wodzisławskim SKM w 2014 r. odbyły się lub trwają kontrole prowadzone przez RIO w Katowicach, Państwową Inspekcję Pracy oraz Biuro Kontroli Wewnętrznej Urzędu Miasta? Przecież niedawno coś mówiła na ten temat radna Pietyra.

mhl999 13.11.2014 19:13
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

@szyszunia - ty już dobrze wiesz, że obecny dyrektor.skm to klęska na całego ;)

mhl999 13.11.2014 19:12
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

@jatutylkosprzątam - trafiłeś kulą w płot, szymczak jest bezpośrednim przełożonym dyrektora.skm :) poza tym dobry menadżer ma zaufanie do swoich ludzi i pozwala im działać. w przypadku wtop po prostu ich zwalnia i tego akurat nie zrobiono ;) 8 lat temu sytuacja była zupełnie inna, zresztą 3 lata też ;) zainteresuj się zatem dokładnie tematem a nie strzelaj na ślepo. jakbyś miał dane wiedziałbyś kiedy należało by posprzątać targowisko, ale z pewnością nimi nie dysponujesz. zatem jak chcesz dyskutować o faktach to sięgnij po dane a nie licz na mnie :) chcesz kolejnej wtopy? proszę cię bardzo - sprawdź jakie straty, bo to już są naprawdę straty generuje przyznawanie mieszkań komunalnych średnio 2x w roku zamiast w przeciągu miesiąca od zwolnienia. tym powinni się zainteresować dziennikarze bo to jest kuriozalne. osobiście wali mnie to, że tak było zawsze - bardziej mnie interesuje jak szybko można to zmienić, a można zmienić błyskawicznie. tyle, że w tym mieście nie szanuje się ludzi i gra się na czas, bo przecież jak czekasz na mieszkanie to możesz poczekać, nie ważne, że są, ważne, że zespół odpowiedni się nie zbiera co miesiąc, bo to najwyraźniej za duży wysiłek. takich kosmetycznych wpadek mógłbym ci z 20-30 od ręki wypisać ale po prostu mi się nie chce - wszak po wyborach muszę mieć kogo kopać :)

szyszunia 13.11.2014 18:28
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Dyrektor SKM cwaniaczy za plecami prezydenta...

Objektywny 13.11.2014 18:02
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

Do poniżej ....zgadza się!!!!!.

jatutylkosprzątam 13.11.2014 15:42
oceniono 5 razy
5
Zgłoś

Dyrektor SKM ma przełożonego prawda? Jeśli źle wypełnia swoje funkcje to się go rozlicza, poza tym zarządzanie oznacza również nadzór. A jeśli można go w tydzień lub dwa naprawić, to czemu tego nie zrobiono przez 8 lat. Popatrz ile to wygenerowało strat? Czy trzeba napomnienia dwóch internautów, żeby się zainteresować czymś, co jednak wydaje się ważne dla lokalnych MŚP? Sam mówisz, nie sprawdzili się, to powinni polecieć. A kto podejmuje takie decyzje? Ja? Ty? Czy może obecny prezydent tego miasta? A jeśli nie potrafi dobrać sobie ludzi, to nie nadaje się na prezydenta i tyle w temacie.

mhl999 13.11.2014 13:38
oceniono 6 razy
-6
Zgłoś

to nie błąd kiecy ale dyrektora skm, który podjął się zarządzania tą jednostką. prawda jest taka, że kiecy czy szymczaka to w ogóle nie powinno obchodzić bo od tego mają dyrekora skm. nie jestem za tym by prezydent miał zajmować się każdą pierdołą w mieście. od tego są ludzie do roboty jeśli się nie sprawdzili to powinni polecieć. poza tym ten błąd można w tydzień czy dwa uregulować. robisz zatem z igły widły :)

jatutylkosprzątam 13.11.2014 12:56
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

Ano widzisz mhl masz rację. Za każdym razem znajdujesz błędy Kiecy i dajesz mu dalej kredyt zaufania. To nieracjonalne. Ile można wybaczać błędy.

mhl999 13.11.2014 12:07
oceniono 4 razy
-2
Zgłoś

@jatutylkosprzątam - gdybyś wniknął w detale to byś się przeraził ile bud na targowisku nie powinno stać bo nie płacą za dzierżawę :D oczywiście dyrektor SKM tego pewnie nie wie, trzeba wytknąć palcem ;)

jatutylkosprzątam 13.11.2014 11:43
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Porównać wystarczy ich strefę do naszej:). Obiektywny zobacz jak wygląda ich targowisko, myślę, że gdyby chociaż taki standard zachować byłoby dobrze. Chociaż nie jestem w tej sprawie ekspertem. Uważam, jednak (z obserwacji ), że nasze jest dużo gorsze. Naprawdę nie uważam, żeby Rydy miał być naszym punktem odniesienia, ale wiele rzeczy jest tam lepiej zrobionych niż u nas (według mnie). I byłoby dobrze, gdyby np. zagadnienia nadzoru były równie pilnie robione (chociaż tak jak piszę, to tylko obserwacja i niekoniecznie muszę mieć rację).

Objektywny 13.11.2014 11:29
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

@jatutylkosprzątam ....zapomniałeś jeszcze o kopalni Rydułtowy -Anna !!!!!.

mhl999 13.11.2014 09:08
oceniono 3 razy
-3
Zgłoś

@jatutylkosprzątam - przejedź się do sortowni to się przekonasz ;) @elektryk - podziwiam ludzi, którzy wiedzą o mnie więcej niż ja sam ;) @kasiuula90 - galeria samorządowa miałaby powstać za mostem do nikąd. zarówno wg ciebie jak i wg gawędy ożywi to miasto, a ja powiem, że dobije centrum miasta. duże targowisko jest w zabełkowie i tam zatrzymują się czesi - raczej nic ich nie przekona do tego by pojechali dalej skoro wszystko mają pod ręką. polacy uciekają od targowisk do dobitnie pokazuje manhattan. budowanie potężnego kompleksu nie ma większego sensu, chyba, że ktoś zatrzymał się w swoim rozwoju w latach 90 ubiegłego wieku. w grę wchodzi co najwyżej poprawa tego co już istnieje. co to inwestycji nie zakończonych w terminie masz tutaj jedną zakończoną 4 miesiące przed czasem http://www.nowiny.pl/83159-wiadukt-na-marklowickiej-w-wodzislawiu-juz-otwarty.html?p=2&p-comm=2

kasiuula90 13.11.2014 01:03
oceniono 10 razy
8
Zgłoś

Ja tam Gawędy nie znam, ale niektóre rzeczy mi odpowiadają. Jakby to targowisko zrobił i uruchomił strefę to może by się coś w tym Wodzisławiu zaczęło dziać. No ale jak mu te nieszczęsne jary "spadną" na głowę po Kiecy, to będzie miał chłopina ciężko, ciekawe czy sobie poradzi. Dotacje unijne to nie przelewki, sprawdzają dokładnie, coś w jakiejś szkole musieli też zwracać. Kieca szczęścia do swoich zastępców to nie ma. Ani ta babka z Rybnika, ani Ogrodnik likwidator szkół, ani Szymczak, borok co żadnej inwestycji w
terminie nie kończy. Kieca kończ, wstydu oszczędź...

jatutylkosprzątam 12.11.2014 19:45
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

a co do Rydułtów,to troszeczkę wcześniej zadbały o strefę ekonomiczną
http://www.rpp.rydultowy.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=265&Itemid=354

http://www.nowiny.pl/79964-dwie-nowe-firmy-w-strefie-gospodarczej.html

jatutylkosprzątam 12.11.2014 19:36
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Tak mhl a pracownicy sortowni? - pracują jeszcze?

elektryk 12.11.2014 18:36
oceniono 5 razy
5
Zgłoś

ja pierdzielę, mhl chyba jest wyjątkowo samotnym człowiekiem, pisze, pisze, pisze, pisze. A co? Mniejsza o to i tak są to pierdoły. Bosze! Widzisz i nie grzmisz :)

mhl999 12.11.2014 15:47
oceniono 7 razy
-7
Zgłoś

@Anikaa - napiszę ci tak samo, jeśli coś wiesz i możesz to udowodnić to śmiało publikuj. osobiście nic mi nie wiadomo na ten temat. zatem jeśli przez kogoś głupota przemawia to przez ciebie. zresztą nie ty pierwsza i zapewne nie ostatnia ;)

Objektywny 12.11.2014 15:31
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Ktoś zna Wodzisławioki naprawdę całe Rydułtowy czy tylko ul.Ofiar Terroru i rynek + może jeszcze markety????których u nas dostatek a prawdziwych inwestycji jak praca ,drogi.kanalizacja- u nas ....niet! ale w zamian mamy fikołkownię,RCK,park sensoryczny,i du..y kosztowny obowiązek utrzymywania tych atrakcji....... no skoro chwalicie to znaczy jesteście niektórzy codziennymi bywalcami tych atrakcji ,mnie raczej czasu nie starcza !!!!.

Anikaa 12.11.2014 15:12
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

mhl ty na prawdę jesteś głupi hahahah i nie kumasz! Ktoś musiałby być na prawdę idiotą, żeby takie coś rozliczać z komitetu. Nie czaisz, że miałam na myśli, że zatrudnia cie na czarno, daje w łapę - rozumiesz o czym ja piszę, czy dalej będziesz udawał idiotę?

mhl999 12.11.2014 14:58
oceniono 6 razy
-6
Zgłoś

@Anikaa - możesz rzucić okiem na rozliczenie jego komitetu, jak znajdziesz tam jakąś pozycję dotyczącą komentowania czy jakąkolwiek nawiązującą do mojej osoby to możesz upublicznić - też chętnie się dowiem czy mnie coś minęło czy nie ;-)
@zimowy - nie mam pojęcia ile radny dostaje za jedno posiedzenie rady miasta, są jeszcze komisje. rzuć okiem do oświadczeń majątkowych http://bip.gmwodzislawsl.finn.pl/index.jsp?bipkod=/014/003 tabletów brak w wodzisławiu.
@jatutylkosprzątam - popatrz przy likwidacji stołówek też ponoć nikt nie został bez pracy ;) paradoks sytuacji jest taki, że jary również mogą zostać nagrodzone w kategorii najlepsza inwestycja w przestrzeni miejskiej czy jakieś innej kategorii a trochę ich jest, które mają pogłaskać władzę ;) bliskość A1 niczego mieszkańcom nie gwarantuje. kiedy jakieś góra 40km dalej masz skrzyżowanie A1 i A4 - zejdź na ziemię :)

jatutylkosprzątam 12.11.2014 11:58
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

Swoją drogą nie ejstem obrońcą Gawędy ale przeczytaj sobie tutaj http://www.nettg.pl/news/101972/anna-przechodzi-do-historii Kopalnia przestała fedrować, bo się węgiel skończył. Są tu takie sformułowania jak "Modelowy proces". Gawęda miał za sobą kilkwidację kopalni, którą przeprowadzono "modelowo", Podejrzewam, że o potężna operacja logistyczna. Portal (a nie jest to byle jaki portal) napisał "nikt nie został bez pracy", "Kopalnia zamknięta z powodu uwarunkowań geologiczno - górniczych". Natomiast sortownia i jary to też "modelowe" inwestycje... Tyle, że to inny model jest:)

jatutylkosprzątam 12.11.2014 11:43
oceniono 4 razy
2
Zgłoś

Rosa w Rydułtowach jest skończona. Pojedź sobie na jary i zobacz ilu ludzi tam pracuje. Newy jeździ do Komorowskiego i odbiera nagrody dla najlepszej inwestycji w przestrzeni meijskiej. My natomaist możemy pochwalić się pod rządami obecnego prezydenta, co do której nikt nie ma odwagi powiedzieć mieszkańców co się tam dzieje. Akty wandalizmu - najwięcej w regionie. Tak myślę, że zarządzanie w gminie Rydułtowy jest lepsze od zarządzania w naszym mieście. Nie chodzi o to, że samo miasto ma mniejszy potencjał, bo tu Wodzisław, który ma blisko autostradę, który ma blisko Czechy (pokaż mi stronę Urzędu po czesku), który ma dostęp do drogi krajowej i wojewódzkiej, powinien naprawdę rozwijać się dużo lepiej.

zimowy 12.11.2014 11:03
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

jatutylkosprzątam w czym Wodzisław jest gorszy od Rydułtów?

zimowy 12.11.2014 11:01
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

jatutylkosprzątam Anna miała dalij fedrować i to ci powiedzą wszyscy co robili na tej kopalni!