Niedziela, 31 maja 2020

imieniny: Anieli, Marietty, Petroneli

RSS

Uwaga kierowcy, rozpoczął się remont autostrady A4

12.05.2018 22:05 | 0 komentarzy | ż

Ruch w obu kierunkach jest prowadzony południową nitką jezdni.

Uwaga kierowcy, rozpoczął się remont autostrady A4
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

11 maja rozpoczął się remont północnej jezdni autostrady A4 (kierunek do Wrocławia) pomiędzy węzłami Opole Południe i Krapkowice. Prace na odcinku o długości ok. 14,5 km podzielono na dwa etapy. Pierwszy potrwa do 28 czerwca. - Na okres wakacji przywrócimy ruch na obu jezdniach a od 3 września wznowimy remont by zakończyć 30 października - infirmuje GDDKIA.

Roboty na północnej nitce będą prowadzone całą szerokością jezdni, a ruch w obu kierunkach poprowadzony zostanie jezdnią południową. Dla zamkniętych łącznic na węźle Opole Południe i węźle Krapkowice objazd poprowadzi przez Krapkowice.

Od 11 maja kierowcy jadący z Katowic do Opola/Raciborza/Krapkowic (DK45) oraz z Opola/Raciborza/Krapkowic (DK45) do Wrocławia (A4) nie mogą korzystać z węzła Opole Południe (w obrębie SPO Dąbrówka). Do 28 czerwca będą korzystać z objazdu przez Krapkowice drogami: DK45 i DW409 do węzła Krapkowice.

Po wznowieniu robót od 3 września wyłączone z ruchu zostaną łącznice północne węzła Krapkowice (w obrębie SPO Gogolin). Kierowcy jadący z Katowic do Krapkowic/Kędzierzyna-Koźla/Gogolina/Opola (DW423 i 409) oraz z Krapkowic/Kędzierzyna-Koźla/Gogolina/Opola (DW423/409) do Wrocławia (A4) nie będą mogli korzystać z węzła Krapkowice.

źródło: GDDKiA, oprac. ż