Piątek, 19 kwietnia 2019

imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego

RSS

Wodzisławska policja w czołówce

04.07.2013 19:06 | 3 komentarze | mas

- Wodzisławscy policjanci są przez nas bardzo dobrze oceniani, jednostka jest odpowiednio zarządzana i świetnie realizuje swoje zadania. Pod tym względem należy do najlepszych w województwie - zapewniał w czwartek podczas obchodów Święta Policji mł. insp. Zbigniew Klimus, pierwszy Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji.

Wodzisławska policja w czołówce
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Policyjne święto odbyło się w Rydułtowskim Centrum Kultury. Podczas uroczystości policjantom zostały wręczone akty mianowania na kolejne stopnie policyjne. W tym roku awansowało aż 122 funkcjonariuszy wodzisławskiej komendy. W korpusie oficerów awansowało 5 policjantów, wśród aspirantów łącznie 48, w korpusie podoficerów awans otrzymało 39 funkjonariuszy, a w korpusie szeregowych 30 policjantów. - Dzisiejsza policja to organizacja, w której nieustannie zachodzą duże zmiany. Dążymy do poprawy naszej skuteczności, chcemy być utożsamiani z profesjonalizmem - podkreślił Komendant Powiatowy Policji w Wodzisławiu Śląskim, mł.insp. Krzysztof Justyński, dziękując funkcjonariuszom za ich dotychczasowe dokonania i zaangażowanie. Zwrócił się też do rodzin stróżów prawa. - Służba w policji wymaga oddania i poświęcenia. Często ma ogromny wpływ na życie rodzinne, trudno oddzielić życie prywatne od zawodowego, dlatego dziekuję za wasze wsparcie i wyrozumiałość - stwierdził.

Słowa uznania płynęły też z ust parlamentarzystów i samorządowców. - Mogę z pełnym przekonaniem stwierdzić, że wodzisławska policja jest instytucją wiarygodną i cieszącą się coraz większym zaufaniem społeczeństwa. Nasz powiat z roku na rok staje się coraz spokojniejszy i bezpieczniejszy, za co dziękuję - zaznaczył starosta Tadeusz Skatuła.

(mas)

Ludzie:

Tadeusz  Skatuła

Tadeusz Skatuła

Były starosta wodzisławski