Niedziela, 16 maja 2021

imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama

RSS

Odwołanie przewodniczącego Szwagrzaka. Opozycja wyszła z sali [ZDJĘCIA]

17.02.2021 09:27 | 44 komentarze | juk

W Wodzisławiu Śl. chcieli odwołać przewodniczącego rady Dezyderiusza Szwagrzaka. Grupa radnych złożyła taki wniosek. Dziś (17.02) odbyła się w tej sprawie sesja. Nie obyło się bez gorącej atmosfery.

Odwołanie przewodniczącego Szwagrzaka. Opozycja wyszła z sali [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W Wodzisławskim Centrum Kultury zakończyła się właśnie sesja nadzwyczajna. Jej głównym i jedynym tematem było odwołanie przewodniczącego rady Dezyderiusza Szwagrzaka. Przypomnijmy, że wniosek w tym temacie złożyli i poparli radni: Grażyna Pietyra, Eugeniusz Chłapek, Jan Czyżak, Jan Grabowiecki, Stefan Grzybacz, Eugeniusz Ogrodnik, Adam Kantor, Ireneusz Skupień, Czesław Rychlik, Roman Szamatowicz. To pokłosie zarzutów, jakie padły w ostatnim czasie pod adresem Szwagrzaka w związku z pełnieniem przez niego funkcji dyrektora wodzisławskiego Zakładu Aktywności Zawodowej.

Po otwarciu sesji i stwierdzeniu jej prawomocności przewodniczący Szwagrzak przekazał prowadzenie sesji swojemu zastępcy radnemu Adamowi Króliczkowi. Następnie radni przeszli do procedowania porządku obrad. Pierwszym punktem było rozpatrzenie wniosku o odwołanie pana przewodniczącego. W tym miejscu radni opozycyjni chcieli zabrać głos. Adam Króliczek jednak odmówił im tej możliwości. Tłumaczył że ich prośba nie ma odzwierciedlenia w przyjętym porządku obrad. W efekcie przeszedł do powołania komisji skrutacyjnej. Radna Grażyna Pietyra oraz radny Ireneusz Skupień protestowali przeciwko takiemu postępowaniu. Nic jednak nie wskórali i z resztą radnych opozycyjnych wyszli z sali Wodzisławskiego Centrum Kultury na znak protestu i sprzeciwu. - Tchórze - komentowali wychodząc. - Czego się boicie? - dodawali.

Po wyjściu z sali części radnych głos zabrała radca prawna Adrianna Tatarczyk-Makówka. Stanowczo podkreśliła, że wnioskodawcy mieli prawo zabrać głos, przestawić swój wniosek i wytłumaczyć go. Radnych jednka nie było już na sali. Następnie radni biorący udział w sesji przeszli do powołania komisji skrutacyjnej. W jej skład weszli: Krystyna Warcok, Lidia Ptak oraz Adrian Jędryka. Dalej przeprowadzono tajne głosowani. Po wyjściu z sali wnioskodawców odwołania Szwagrzaka głosowanie było formalnością. Na 11 uczestniczących w obradach radnych, 11 oddało głos przeciwko odwołaniu przewodniczącego.

Ludzie:

Grażyna Pietyra

Grażyna Pietyra

Radna Miasta Wodzisławia Śląskiego.