Wtorek, 20 października 2020

imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

RSS

Ta tragedia wstrząsnęła regionem. Ciężko rannemu chłopcu pomagają artyści. A możesz i Ty!

01.10.2019 12:47 | 0 komentarzy | art

W czwartek 26 września GOKiR Mszana zorganizował w Ośrodku Kultury w Połomi II Wieczór Poetycki. Hasłem przewodnim spotkania, które miało charakter charytatywny, było: „Poezja inspirowana obrazem”. 

Ta tragedia wstrząsnęła regionem. Ciężko rannemu chłopcu pomagają artyści. A możesz i Ty!
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

16 sierpnia 2018 doszło do tragedii. Samochód, w którym siedział Mikołaj, zaczął płonąć. Z pożaru został uratowany przez tatę. O tej tragedii pisały media w całym kraju. Chłopiec został poparzony w 50%. Spędził 3,5 miesiąca na OIOM-ie - 127 długich dni. Na stołach operacyjnych leżał 128 godzin. Przed Mikołajem jeszcze bardzo trudna i długa droga powrotu do zdrowia. Czeka go m.in. operacja rekonstrukcji przewodu pokarmowego.

To z myślą o pomocy temu chłopcu zorganizowano w Połomi kulturalne wydarzenie. W Ośrodku Kultury gościli trzej twórcy: Brygida Simka z Zebrzydowic, Andrzej Ślakowski z Jastrzębia oraz Jerzy Żoch z Cieszyna. Pomysłodawczynią przedsięwzięcia była Monika Mrozek z Mszany. Tym razem uczestnicy nie tylko wysłuchali wierszy, ale także mogli podziwiać obrazy ilustrujące usłyszaną poezję. Oprócz doznań poetyckich publiczność miała możliwość zakupienia wystawionych dzieł utalentowanych artystów. Cały dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na rzecz Fundacji „Pomóc Więcej”, której podopiecznym jest mały mieszkaniec gminy Mszana – Mikołaj Steuer. Chłopiec mieszka wraz z rodzicami i młodszym bratem w Połomi. Po poważnym wypadku wymaga ciągle leczenia i rehabilitacji.

Nie wszystkie obrazy wystawione podczas wieczoru poetyckiego zostały sprzedane. Wszystkich zainteresowanych pomocą Mikołajowi informujemy, że są one wystawione w celu obejrzenia przez pierwszy tydzień października w holu Urzędu Gminy w Mszanie.