środa, 21 sierpnia 2019

imieniny: Joanny, Kazimiery, Wiktorii

RSS

Męcząca budowa kanalizacji

13.08.2019 07:00 | 0 komentarzy | mak

Trwa budowa kanalizacji w Lubomi i w związku z tym kierowcy muszą liczyć się z poważnymi utrudnieniami. Przejazd przez wieś zajmuje sporo czasu.

Męcząca budowa kanalizacji
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W Lubomi powstaną 24 kilometry kanalizacji wraz z kolektorem przesyłowym. Roboty idą pełną parą. Do tego stopnia, że część mieszkańców narzeka na trudności komunikacyjne. Rozkopane są m.in. dwie ważne drogi powiatowe, czyli ul. Korfantego i Mickiewicza. Na dwóch odcinkach ustawiono światła i ruch odbywa się wahadłowo. To powoduje, że kierowcy spędzają sporo czasu na oczekiwaniu na zielone - najpierw na jedno, później drugie, na kolejnym fragmencie.

Wójt Czesław Burek tłumaczy, że nie było innego wyjścia. Front robót musi być szeroki, bo projekt zakłada, że 3/5 miejscowości zostaną skanalizowane. A wszystko to w rok i kilka miesięcy. - Z góry zapowiadałem, że taka sytuacja wystąpi. Musimy przetrzymać te utrudnienia - stwierdza. Dodaje, że gdyby gmina „nie poszła na całość” i nie walczyła o tak duże pieniądze na tak duży zakres robót, to w przyszłości kolejnej szansy na budowę kanalizacji mogłoby nie być. Bo nie wiadomo, czy znalazłyby się fundusze.

(mak)