Sobota, 11 lipca 2020

imieniny: Olgi, Kaliny, Benedykta

RSS

Trochę wody dla ochłody. W Radlinie stanęła kurtyna wodna

12.06.2019 11:54 | 0 komentarzy | juk

Radlin szuka sposobów, by pomóc mieszkańcom przetrwać upały. Dlatego w centrum miasta stanęła kurtyna wodna.

Trochę wody dla ochłody. W Radlinie stanęła kurtyna wodna
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Urząd Miasta w Radlinie oraz tamtejszy Zakład Gospodarki Komunalnej pragnąc ulżyć mieszkańcom, których dręczą upały, zaproponowali korzystanie z kurtyny wodnej. - Zapraszamy do korzystania z bramki wodnej. Stoi w centrum miasta i czeka na pieszych pragnących odrobiny ochłody - mówią włodarze Radlina.

Kurtyna wodna została ustawiona przy ul. Korfantego, tuż przy przejściu dla pieszych niedaleko targowiska. Bramka przez zamontowane u góry konstrukcji dysze rozprasza niewielkie krople wody. Utworzona w ten sposób mgiełka pozwala na chwilowe orzeźwienie osobom znajdującym się w jej pobliżu. Można także przejść przez środek wodnej bramy i poczuć świeżą bryzę na własnej skórze.

- Jeśli nie jest to konieczne, przy największym słońcu pozostańcie w domach - apelują urzędnicy. - Wychodząc na zewnątrz, pamiętajcie o nakryciu głowy i piciu dużej ilości wody. Zwracajcie uwagę na przebywające w upale dzieci oraz osoby starsze. Pamiętajmy również o naszych "braciach mniejszych", wystawiajmy miski z wodą dla psów, zapewnijmy schronienie przed upałem dla zwierząt domowych i gospodarskich - dodają.