Sobota, 22 lutego 2020

imieniny: Małgorzaty, Marty, Piotra

RSS

Prezydent Kieca o skandalu z udziałem neonazistów: zrobię wszystko, by sprawa nie została przemilczana

22.01.2018 09:36 | 7 komentarzy | mak

Prezydent Wodzisławia Śląskiego Mieczysław Kieca stanowczo o skandalu z udziałem neonazistów. - To, co zobaczyliśmy, zasługuje na szczególne potępienie i zdecydowany ostracyzm! - podkreśla.

Prezydent Kieca o skandalu z udziałem neonazistów: zrobię wszystko, by sprawa nie została przemilczana
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W niedzielę Wodzisław włączył się w obchody "Marszu Śmierci", który upamiętnia tragiczną tułaczkę dziesiątek tysięcy więźniów obozu oświęcimskiego z 1945 r. Tego dnia głośno też było o materiale dziennikarzy programu "Superwizjer", którzy pokazali, jak w lesie w Wodzisławiu Śląskim grupa neonazistów świętowała 128. urodziny Adolfa Hitlera (więcej na ten temat TUTAJ).

Do bulwersujących wydarzeń odniósł się prezydent Mieczysław Kieca:

Drodzy Wodzisławianie, Mieszkańcy mojego ukochanego miasta,

pamiętamy i będziemy pamiętać o Ofiarach zbrodni hitlerowskich!

Jestem głęboko wstrząśnięty reportażem wyemitowanym wczoraj przez jedną z telewizji, a o którym dziś rozmawia cała Polska. Jestem też niezmiernie zasmucony, że wśród nas są osoby szerzące tak niezrozumiałe dla mnie poglądy. To oburzające, niezwykle podłe i niedopuszczalne! Materiał przygotowany przez dziennikarzy pokazał nam obrzydliwe czyny. Nie ma we mnie żadnej zgody na takie zachowania i działania. Nie ma też we mnie absolutnie żadnej akceptacji dla nich! Zrobię wszystko, co w mojej mocy, by sprawa ta nie została przemilczana. To, co zobaczyliśmy, zasługuje na szczególne potępienie i zdecydowany ostracyzm!

Musimy sobie zdawać sprawę z tego, jak niebezpieczne dla nas wszystkich są takie ruchy. Musimy wiedzieć, że ekstremizm w każdej formie jest zagrożeniem dla całego społeczeństwa. Wszyscy powinniśmy się temu razem przeciwstawić.

Ludzie:

Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.