Czwartek, 28 stycznia 2021

imieniny: Walerego, Radomira, Tomasza

RSS

TOP 10 portalu Nowiny.pl, czyli najchętniej czytane artykuły 2020 roku

12.01.2021 18:47 | 0 komentarzy | żet

Koronawirus i utrudnienia dla osób pracujących zagranicą, śmierć chorej na mukowiscydozę Oliwii, relacja ze szpitala zakaźnego w Raciborzu, czy regionalny akcent popularnego programu telewizyjnego - to właśnie te tematy skupiły największą uwagę naszych Czytelników w 2020 roku.

TOP 10 portalu Nowiny.pl, czyli najchętniej czytane artykuły 2020 roku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

1. Od 4 maja osoby pracujące za granicą zwolnione z obowiązku kwarantanny? 

30 kwietnia na stronie Ministerstwa Zdrowia pojawił się projekt rozporządzania ws. ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Rozszerza on krąg osób, które NIE BĘDĄ musiały odbywać kwarantanny po przekroczeniu granicy państwa, również o osoby wykonujące pracę za granicą. Projekt rozporządzenia został skierowany do konsultacji roboczych.

Odsłony: 95 252


2. Można tak palić węglem by nie kopcić. Trzeba tylko chcieć

Dwa tygodnie temu pisaliśmy, że smog, który towarzyszy nam nieustannie od późnej jesieni do końca zimy, to w głównej mierze efekt niewłaściwego sposobu spalania węgla, który po wprowadzeniu zakazu używania mułu i flotokoncentratu stał się najpopularniejszym paliwem do ogrzewania domów jednorodzinnych (czytaj tutaj: To nie palenie odpadami powoduje smog. Trujemy się nieprawidłowo paląc węglem). Smog jest również efektem używania niewłaściwych typów węgla, używanych do palenia w domowych, zasypowych kotłach, o czym na naszych łamach mówił Tomasz Miłowski z Rybnika, zajmujący się na co dzień ochroną środowiska. Pan Tomasz podkreślał, że szeroko zakrojona edukacja, to jedyna realna metoda, która pozwoli znacznie zredukować występowanie smogu. Realna, bo tania i dostępna od ręki.

Odsłony: 51 907


3. Czytelnicy pytają: Czy wolno samemu przebywać na działce?

- Mam dwa pytania z serii "nie dajmy się zwariować": 1. Czy wolno samemu przebywać na swojej działce? 2. Czy wolno samemu jechać samochodem na działkę? - napisał do nas Czytelnik z Raciborza. Zapytaliśmy o to kom. Mirosława Szymańskiego, rzecznika prasowego Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu. Oto, czego się dowiedzieliśmy.

Odsłony: 51 835


4. Dziś w TTV "Zamiana żon" z rodziną z Jastrzębia-Zdroju [ZDJĘCIA]

W dzisiejszym odcinku „Zamiany żon” – pochodzący z Jastrzebia-Zdroju, Zuzanna i Bartek podejmą się testu - zamiany codzienności na kilka dni z jedną z warszawskich rodzin. Nowy odcinek będzie można zobaczyć dzisiaj, 25 marca o godz. 22.00 w telewizji TTV.

Odsłony: 39 287


5. Od piątku kwarantanna także dla osób pracujących w Czechach

Jak informuje Śląski Urząd Wojewódzki, w ślad za nowymi obostrzeniami w walce z koronawirusem idą zmiany dla osób przekraczających granice. Od piątku 27 marca także osoby mieszkające w Polsce, a pracujące w Czechach będzie obowiązywać 14-dniowa kwarantanna po wjeździe na teren Polski.

Odsłony: 37 794


6. Już 45 potwierdzonych zakażeń koronawirusem w wodzisławskim szpitalu! Placówka zamknięta

Jak informowaliśmy 1 kwietnia, u jednego z pacjentów oddziału chirurgii wodzisławskiego szpitala, przywiezionego tam 17 marca z terenu powiatu raciborskiego, potwierdzono zakażenie koronawirusem. Badaniom na jego obecność poddano osoby, które na wskutek kontaktu z pacjentem mogły ulec zakażeniu. Wcześniej informowaliśmy o co najmniej 30 zakażonych osobach. Liczba ta wzrosła już do 45 osób.

Odsłony: 35 419


7. Niebezpieczny mężczyzna zbiegł ze szpitala w Rybniku

Ucieczka młodego mężczyzny ze szpitala dla obłąkanych w Rybniku, napad rabusiów na dom młynarza w Turzu, polskie wiece w Babicach i Pogrzebieniu, a także zakończenie wielkiego strajku w raciborskich fabrykach – m.in. o tym pisały Nowiny równo sto lat temu.

Odsłony 35 422


8. Nie żyje Oliwia Nalepka. To dla niej śpiewali Weekend i Piersi

Oliwia Nalepka, nastolatka pochodząca z Wodzisławia Śl., zmagała się z mukowiscydozą. Niestety nierówną walkę z chorobą przegrała.

Odsłony: 34 628


9. Pielęgniarki ze szpitala zakaźnego w Raciborzu: już nie dajemy rady

Po tym jak opublikowaliśmy informacje o sytuacji w szpitalu zakaźnym, gdzie dyrektor Rudnik powiedział, że placówka funkcjonuje normalnie, otrzymaliśmy sporo uwag od środowiska pielęgniarskiego. To uwagi polemiczne - część personelu twierdzi, że po trzech miesiącach pracy w warunkach reżimu sanitarnego, głównie z pacjentami leżącymi, jest u kresu sił.

Odsłony: 34 235


10. Koronawirus w raciborskim szpitalu. Pacjenci to 66-letni mieszkaniec Rybnika i jego żona

Nowe przypadki koronawirusa (COVID-19) w Polsce - poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Pacjenci przebywają w szpitalach w Warszawie i Raciborzu. Tę ostatnią informację przekazał także dyrektor szpitala Ryszard Rudnik.

Odsłony: 32 767