środa, 2 grudnia 2020

imieniny: Balbiny, Pauliny, Rafała

RSS

Epidemia koronawirusa:

Nie żyje Oliwia Nalepka. To dla niej śpiewali Weekend i Piersi

20.11.2020 12:48 | 7 komentarzy | juk

Oliwia Nalepka, nastolatka pochodząca z Wodzisławia Śl., zmagała się z mukowiscydozą. Niestety nierówną walkę z chorobą przegrała.

Nie żyje Oliwia Nalepka. To dla niej śpiewali Weekend i Piersi
Dziewczynka w wieku 8 lat została najmłodszym w Polsce biorcą płuc. W wieku 13 lat niestety przegrała nierówną walkę z mukowiscydozą.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Oliwia Nalepka wraz z rodziną mieszkała w Wodzisławiu Śl. Chorowała na dewastującą jej organizm mukowiscydozę. Nieodwracalnie choroba niszczyła jej płuca i układ trawienny. Dziewczynka w wieku 8 lat została najmłodszym w Polsce biorcą płuc. Transplantację tego organu przeszła w Wiedniu. Niestety, później pojawiły się komplikacje, ponieważ organizm Oliwki zaczął odrzucać przeszczepione płuca. Wczoraj (19.11) przegrała nierówną walkę z chorobą.

Oliwia miała zalewie 3,5 roku, kiedy lekarze z Zabrza - jak wyrok - oznajmili rodzicom, że jej problemy zdrowotne powoduje mukowiscydoza. Wcześniej lekarze leczyli dziecko na zupełnie inną chorobę. Od tego dnia rodzina z przyjaciółmi robili wszystko, aby dziecko mogło w miarę normalnie funkcjonować. Odbywały się charytatywne m.in.: zbiórki, aukcje, biegi, a także koncerty. To dla dzielnej dziewczynki w 2014 r. na terenie ośrodka „Gosław” w Wodzisławiu Śl. zagrał zespół Weekend, a w 2017 r. na terenie Słonecznej Wyspy w Marklowicach TABU oraz Piersi.

Ostatnie pożegnanie 13-letniej Oliwki odbędzie się w najbliższy poniedziałek (23.11) o godz. 9.00 w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w wodzisławskiej dzielnicy Wilchwy.