środa, 21 października 2020

imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny

RSS

Nowy-stary wicedyrektor szpitala

10.10.2019 07:00 | 1 komentarz | mak

Sławomir Święchowicz wraca na pokład szpitala w Wodzisławiu Śl. i Rydułtowach. Został zastępcą dyrektora ds. lecznictwa. Wcześniej pełnił tę funkcję, ale sam zrezygnował.

Nowy-stary wicedyrektor szpitala
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Nowy dyrektor szpitala w Wodzisławiu Śl. i Rydułtowach Krzysztof Kowalik wprowadza pierwsze zmiany kadrowe. Powołał zastępcę dyrektora ds. lecznictwa (na razie w charakterze „pełniącego obowiązki”). Funkcję tę powierzył Sławomirowi Święchowiczowi.

To o tyle zaskoczenie, że Sławomir Święchowicz był już wicedyrektorem ds. lecznictwa w wodzisławsko-rydułtowskim szpitalu. Wówczas, gdy szefową lecznicy była Dorota Kowalska. Został zatrudniony 1 marca 2017 r., jednak sam zrezygnował. Złożył wypowiedzenie 29 marca 2018 r. Nie podał wtedy powodów swojej decyzji. Po jego rezygnacji do m.in. władz powiatu i parlamentarzystów trafiło anonimowe pismo (z podpisem „pracownicy szpitala”). Autorzy pisma twierdzili, że „od dłuższego czasu na dyrektora Święchowicza trwała nieustanna nagonka ze strony p. dyrektor Kowalskiej oraz dyrektora Olszówki, którzy poczuli się zagrożeni wiedzą oraz kompetencją dyrektora Święchowicza”. A także że Święchowiczowi uniemożliwiano podejmowanie ważnych lekarskich decyzji i był dyskredytowany w oczach pracowników szpitala.

Nowy dyrektor szpitala podkreśla, że o wyborze Sławomira Święchowicza zadecydowały jego kompetencje i doświadczenie. - Poza tym przez wiele lat zarządzał placówkami ochrony zdrowia. W mojej ocenie z powodzeniem. Doskonale też zna ten szpital i jego kadrę - mówił dyrektor Krzysztof Kowalik na konferencji prasowej 23 września.

Sławomir Święchowicz jest specjalistą ortopedii i traumatologii. Ukończył też studia podyplomowe w zakresie zarządzania placówkami służby zdrowia.

Przy okazji zapytaliśmy nowego dyrektora szpitala, czy planuje kolejne zmiany, jeśli chodzi o stanowiska wicedyrektorów. - Na pewno będę chciał ujednolicić strukturę organizacyjną - zapowiedział. Dodał, że nie widzi zasadności istnienia funkcji wicedyrektora ds. restrukturyzacji. - Chciałbym, żeby weszło to zakres kompetencji wicedyrektora ds. ekomomiczno-finansowych - stwierdził.

Obecnie funkcję wicedyrektora ds. restrukturyzacji pełni Wojciech Olszówka, który - jak przekazywano na konferencji prasowej - przebywa na L4.

(mak)