Niedziela, 24 lutego 2019

imieniny: Macieja, Bogusza, Jaśminy

RSS

Maraton Pisania Listów w "Tischnerze"

07.12.2018 09:23 | 0 komentarzy | AgaKa

W II Liceum Ogólnokształcącym im. ks.prof. Józefa Tischnera w Wodzisławiu Śląskim odbył się Maraton Pisania Listów, organizowany w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka. Inicjatorem akcji jest Amnesty International - organizacja, która walczy z naruszaniem praw człowieka.

Maraton Pisania Listów w "Tischnerze"
Powiat Wodzisławski
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Maraton Pisania Listów po raz pierwszy odbył się w Polsce w 2001 roku, zyskując rangę największego na świecie wydarzenia w obronie praw człowieka. Akcja odbywa się co roku w okolicach, kiedy przypada Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Wydarzenie jest okazją do solidarnego przeciwstawienia się naruszeniom praw człowieka. Każdy może zabrać głos w słusznej sprawie. W tym roku adresatkami listów jest 10 kobiet z różnych państw, które walczą z łamaniem praw człowieka. Jednak teraz to one potrzebują słów wsparcia.

Szkoła i organizatorzy umożliwili napisanie listów nie tylko uczniom "Tischnera", ale również ludziom z zewnątrz.

W Maratonie Pisania Listów wzięli udział również przedstawiciele naszego powiatu - starosta Leszek Bizoń, wicestarosta Tadeusz Skatuła, członkowie zarządu - Krystyna Kuczera i Kornelia Newy oraz naczelnik Wydziału Oświaty Katarzyna Zöllner- Solowska.