Wiara
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wierni z parafii na Ostrogu odmówili na parkingu Koronkę do Miłosierdzia Bożego

To już 15. edycja tej religijnej akcji. W Raciborzu parafianie z Kościoła św. Jana Chrzciciela udali się o godz. 15.00 na pobliski parking, tzw. czarny plac. Tam odmówili modlitwy.

Wierni z parafii na Ostrogu odmówili na parkingu Koronkę do Miłosierdzia Bożego
Akt wiary w wykonaniu parafian z Ostroga, którzy udali się modlić na ulicy, a ściślej na parkingu naprzeciw kościoła

Materiał wideo:

Krótka procesja wyszła ze świątyni, gdzie wierni zgromadzili się o godz. 14.50. Na jej czele szedł wikary z Ostroga. To on, po przejściu ulicy Armii Krajowej, wejściu na parking i ustawieniu się parafian przy niesionym krzyżu, przypomniał okoliczności wydarzenia.

Następnie rozpoczęły się modlitwy Koronki do Miłosierdzia Bożego. Grupa parafian z Ostroga głośno odmawiała "Ojcze nasz", "Zdrowaś Mario" i "Chwała Ojcu". Modlitwy odbyły się w sąsiedztwie namiotu cyrkowego, który właśnie zaczął swe występy w Raciborzu.

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~_a_riel (89.151. * .131) 04.10.2022 00:56
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

~Januszem (46.205. * .16) 28.09.2022 20:00
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

2022 rok jest przypominam delikatnie . Przestańcie robić pośmiewisko

zimowawiosna 28.09.2022 18:04
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Czy to juz Irak ? , czy jeszcze Polska ?

~Belzebób (46.134. * .68) 28.09.2022 17:47
oceniono 1 raz
1

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu