Wiara
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Procesja Bożego Ciała w Odrze [ZDJĘCIA]

W tym roku parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rogowie zorganizowała procesję Bożego Ciała w Odrze.

Procesja Bożego Ciała w Odrze [ZDJĘCIA]
W Odrze procesja Bożego Ciała rozpoczęła się mszą świętą na boisku sportowym. Fot. F.Kamczyk

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą na boisku sportowym, której przewodniczył ks. dr Bernard Rak- proboszcz rogowskiej parafii. W wygłoszonej homilii ks. Rak wskazywał na piękno Eucharystii, którą często chrześcijanie zaniedbują lub źle przeżywają. Modlił się aby wszyscy poczuli głód Jezusa Eucharystycznego.  Podczas dzisiejszego święta Bóg odwiedza nasze posesje z pięknymi roślinami, ale też chwastami, podobnie wygląda nasza dusza, która pomimo tego nie jest przez Niego porzucona.- mówił ks. Rak. Proboszcz modlił się również za wszystkich, którzy przygotowali ołtarze i w jakikolwiek sposób włączyli się w uroczystości.

Położona w gminie Gorzyce niewielka Odra należy do parafii w Rogowie podobnie jak Bluszczów czy Bełsznica. W procesję tradycyjnie włączyli się mieszkańcy wszystkich miejscowości należących do parafii. Nie zabrakło dzieci z kwiatami i dzwonkami, szafarzy, ministrantów, strażaków, delegacji koła gospodyń, sportowców, górników, pszczelarzy i Dzieci Maryi.

Parafianie z Rogowa tłumnie przybyli na mszę świętą w Odrze

Tradycyjnie w procesji wzięły udział dzieci, które przyjęły pierwszą Komunię Świętą

Ks. Bernard Rak mówił o tym jak ważna jest Eucharystia w życiu każdego chrześcijanina.

Tradycyjnie w procesji wzięły udział delegacje stowarzyszeń działających w parafii

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].