Wiara
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Metropolita katowicki spotkał się z proboszczami przechodzącymi na emeryturę

W katowickiej kurii metropolitarnej arcybiskup Wiktor Skworc podziękował 15 kapłanom za ich służbę dla Kościoła.

Metropolita katowicki spotkał się z proboszczami przechodzącymi na emeryturę
Abp. Wiktor Skworc spotkał się z księżmi odchodzącymi na emeryturę fot. Biuro Prasowe Archidiecezji Katowickiej.

Wśród księży odchodzących w tym roku na emeryturę jest między innymi Ks. Józef Majwald z parafii Matki Bożej Częstochowskiej w wodzisławskiej dzielnicy Wilchwy,  ks. Jerzy Paliński z parafii św. Anny w Świerklanach, Ks. Mieczysław Kubista z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Skrbeńsku oraz Ks. Rudolf Gniździa z parafii św. Jana Sarkandra w rybnickiej dzielnicy Paruszowiec.

Arcybiskup Skworc podziękował księżom za ich ofiarną pracę duszpasterską i życzył emeryckiego spokoju, radości, ufności oraz zdrowia. Na zakończenie spotkania z rąk arcybiskupa i kanclerza kurii otrzymali dekrety zwalniające ich z dniem 31 lipca z funkcji proboszczów.

W archidiecezji katowickiej proboszczowie składają rezygnację z pełnionej funkcji wraz z osiągnięciem 67. roku życia.

Więcej informacji na temat księży odchodzących na emeryturę na stronie Archidiecezji Katowickiej.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Adam12 (212.88. * .26) 10.08.2022 22:40

Sąd Boży jest dla was przygotowany a nie jakaś emeryturka za pieniądzę ciężko pracujących.