Wiara
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Uroczystości fatimskie w Rogowie

W piątkowy wieczór parafianie z Rogowa wzięli udział we mszy świętej, nabożeństwie majowym oraz uroczystej procesji.

Uroczystości fatimskie w Rogowie
Uroczysta procesja kończąca nabożeństwo fatimskie w Rogowie pod przewodnictwem ks. Bernarda Raka
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Uroczystości były związane z przypadającą na 13 maja rocznicą objawień fatimskich. W parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rogowie wierni zebrali się na mszy świętej sprawowanej przez proboszcza ks. Bernarda Raka, następnie odbyło się nabożeństwo majowe, na którym odmówiono różaniec wraz z rozważaniami. Końcowym elementem była uroczysta procesja z figurą Matki Boskiej Fatimskiej.

W tym roku przypada 105-lecie objawień fatimskich. W wielu kościołach w naszym regionie odbywały się uroczystości liturgiczne nawiązujące do tego wydarzenia. Niektóre wydarzenia będą miały miejsce również w późniejszym terminie.

W najbliższą niedzielę 15 maja o godzinie 15.00 odbędzie się nabożeństwo majowe sprawowane przez ks. Bernarda Raka przy figurze świętego Jana Nepomucena w Bluszczowie.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].