Wiara
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

PSZÓW: Zaprosili gości z Ukrainy na wspólne śniadanie wielkanocne [ZDJĘCIA]

150 osób zasiadło do wspólnego śniadania wielkanocnego jakie odbyło się w niedzielny poranek w Pszowie. Gości z Ukrainy, którzy mieszkają w Pszowie, przywitał burmistrz Czesław Krzystała i proboszcz ks. Andrzej Pyrsz. Ukraińcy w obrządku wschodnim świętowali Wielkanoc 24 kwietnia. 

PSZÓW: Zaprosili gości z Ukrainy na wspólne śniadanie wielkanocne [ZDJĘCIA]
Wspólne zdjęcie uczestników śniadania wielkanocnego w Pszowie. fot. UM Pszów
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

PSZÓW: Zaprosili gości z Ukrainy na wspólne śniadanie wielkanocne [ZDJĘCIA]

Wielkanocne śniadanie zorganizowano w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1. Były tradycyjne paski wielkanocne, czyli puszyste, drożdżowe baby. Była śledziowa szuba. Nad menu czuwały Ukrainki, dla których była to okazja, by na chwilę zapomnieć o dramacie wojny.

- Bardzo się cieszę, że udało się to spotkanie przygotować, że jest nas tu tak dużo. Chciałem podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do jego organizacji. Jestem dumny z pracowników Urzędu Miasta i wolontariuszy, którzy tak bardzo angażują się w pomoc obywatelom Ukrainy. Serdecznie dziękuję również tym, którzy zdecydowali się by przyjąć pod swój dach uchodźców. To wielkie wyzwanie, które bardzo doceniam – powiedział podczas spotkania burmistrz Czesław Krzystała.

Podczas wielkanocnego spotkanie dzieci zostały obdarowane słodkimi prezentami „od zajączka”. Ukrainki z kolei dziękując za opiekę przygotowały paski wielkanocne dla polskich gości. Na koniec wszyscy uczestnicy stanęli do wspólnej fotografii.

- Szczególne podziękowania za organizację i sfinansowanie wydarzenia kierujemy do władz miasta i radnych, pracowników Urzędu Miejskiego i jednostek organizacyjnych, a także do duszpasterze i służby liturgicznej parafii NNMP w Pszowie – informują organizatorzy.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~andrzejjakzawsze (89.200. * .14) 27.04.2022 18:54

pomału wjyncy urzędników niż gości :D