Wiara
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Służyła wśród biednych. Odeszła siostra Antonia z klasztoru Anuntiata

W wieku 70. lat zmarła siostra zakonna Zofia Gruntowska znana powszechnie jako Antonia. Przez ostatnie lata walczyła z ciężką chorobą. Pogrzeb w klasztorze Annuntiata odbędzie się w środę 2 lutego o godz. 12.00. Siostra zostanie pochowana na Jeruzalem.

Służyła wśród biednych. Odeszła siostra Antonia z klasztoru Anuntiata
Przez kilkanaście ostatnich lat siostra Antonia współpracowała chętnie z grupą SRC Motocykle
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

To dzięki niej postał Ogródek świętej rodziny naprzeciwko kościoła Matki Bożej. Nagrodzono ją medalem księdza Pieczki, a Forum Kobiet Powiatu Raciborskiego nadał jej Super Pantofelka.

Do Zgromadzenia Służebnic Ducha Świętego wstąpiła w 1975 roku, przyjmując imię Antonia. Od 2001 roku przebywała w klasztorze w Raciborzu.

Pracowała wśród ludzi biednych, uzależnionych, niezaradnych życiowo i wśród rodzin wielodzietnych.

Była inicjatorką programu Ave Maris Stella realizowanego przez Zgromadzenie Służebnic Ducha Świętego. Prowadziła zajęcia dla dzieci z rodzin ubogich, których nie stać na wysłanie dziecka na wakacje.

Wraz z podopiecznymi przystosowała teren dla dzieci naprzeciwko kościoła Matki Bożej

Znana była z tego, że nie tylko daje, ale również wymaga i motywuje swoich podopiecznych do zmiany dotychczasowego trybu życia. Zajmowała się pozyskiwaniem wolontariuszy i sponsorów dla swych inicjatyw.

- Daję darmo czas, energię, siły i modlitwę, które też darmo otrzymałam od Boga. A uśmiech podopiecznych to najlepsza zapłata - mówiła, gdy odznaczano ją medalem prałata Stefana Pieczki.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
maria11 28.01.2022 22:17

Znałam Siostre Antonie, przed laty była bardzo pomocna w opatrywaniu "asfaltówek" w czasie pieszych pielgrzymek do Częstochowy, zawsze miała cudowną maśc na te dolegliwości , pełna humoru i służąca pomocą. Niech Bóg przyjmie Cię do swojego domu.

~Twoja_Motocyklistka (10.0. * .142) 28.01.2022 19:18

I u kogo my będziemy pili klasztorną herbatkę? Żegnaj nasza Siostro Motocyklowa! Spoczywaj w pokoju
[*] [*] [*]