Piątek, 22 października 2021

imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii

RSS

Okrąglak, śląska rolada i żurek po raciborsku, czyli co się spodobało ojcu Adamowi Szustakowi w Raciborzu

13.10.2021 09:33 | 1 komentarz | żet

- Za dużo do oglądania tutaj nie ma - mówi dominikanin Adam Szustak, spacerując po centrum Raciborza. - Będąc na rynku zdarzyły sie dwie super rzeczy - dodaje w kolejnym odcinku swojego vloga.

Okrąglak, śląska rolada i żurek po raciborsku, czyli co się spodobało ojcu Adamowi Szustakowi w Raciborzu
Ojciec Adam Szustak gościł w Raciborzu w dniach 26-29 września. Na rekolekcjach kościół NSPJ wypełniał się po brzegi, jednak jeszcze więcej osób słuchało rekolekcji w internecie.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Smaki Raciborza

Dominikanin Adam Szustak opublikował na swoim kanale Langusta na palmie kolejny odcinek videobloga. Początkowa część dotyczy Raciborza, gdzie Adam Szustak wygłosił rekolekcje w dniach 27-29 września (pisaliśmy o tym TUTAJ). Dominikanin mówi m.in. o okrągłym kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, w którym "świetnie się do ludzi gada". Spacerując po rynku stwierdza, że "za dużo do oglądania to tutaj nie ma". Jednak na raciborskim rynku spotyka kobietę, która jest ze swoim mężem od 61 lat. "To jest sztuka" - słyszymy w filmie.

Dalej Adam Szustak wychwala... rolady śląskie oraz żurek - jedne z najlepszych tego typu potraw, które jadł w życiu.

- Jest taka wersja raciborska, że do modrej kapusty i do żurku dodają skwarki z boczku. Super pomysł. Jakbyście byli, polecam

- mówi dominikanin Adam Szustak.

W materiale można zobaczyć również wiernych, którzy tłumnie zgromadzili się w kościele NSPJ na rekolekcjach.

Wiceprezydent zaprasza na spacer

- Dziękujemy za piękne rekolekcje i za... reklamę Raciborza i naszego wyjątkowego kościoła modernistycznego pw. NSPJ. Nie żebyśmy czuli się urażeni, tym że (cyt.) „W Raciborzu nie ma specjalnie czego oglądać”, ale... proszę czuć się zaproszonym na spacer po Raciborzu w towarzystwie przewodnika. Pokażemy ojcu XIII wieczny Zamek Piastowski z gotycką kaplicą św. Tomasza z Canterbury, Muzeum z mumią egipską w dawnym kościele Dominikanek (gotyk), basztę, mury średniowieczne, liczne zabytki moderny i… pokażemy od środka najstarszy browar w Polsce (założony w 1567 r). Raciborskie piwo świetnie pasuje do śląskiej rolady! Pozdrawiam serdecznie! Dawid Wacławczyk - wiceprezydent Raciborza, ale przede wszystkim - przewodnik po Raciborzu - napisał w mediach społecznościowych wiceprezydent Dawid Wacławczyk, udostępniając film ojca Szustaka.


Zobacz również: