Piątek, 5 marca 2021

imieniny: Adriana, Fryderyka, Oliwii

RSS

Proboszcz zrezygnował po miesiącu

18.09.2017 07:00 | 1 komentarz | art

Na początku sierpnia parafię pw. Wszystkich Świętych w Łaziskach Rybnickich objął ks. Krzysztof Kępka, który przyszedł do Łazisk z parafii Michała Archanioła w Krzyżowicach na mocy dekretu z czerwca tego roku.

Proboszcz zrezygnował po miesiącu
fot. www.powiatwodzislawski.pl / ABVET Ballarin
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zastąpił dotychczasowego proboszcza ks. Mariana Krzyżowskiego, który przeszedł na emeryturę. Tymczasem dość nieoczekiwanie kilka dni temu w parafii doszło do kolejnej zmiany proboszcza. - U księdza Kępki pojawiły się problemy zdrowotne i w związku z tym sam poprosił o zwolnienie z obowiązków, bo nie byłby w stanie podołać zadaniom, stojącym przed proboszczem – wyjaśnia ks. dr Grzegorz Śmieciński, rzecznik prasowy Metropolity Katowickiego. - Ksiądz Kępka ogłosił nam w niedzielę 3 września, że ze względu na stan zdrowia 20 sierpnia poprosił biskupa o zwolnienie z parafii – mówi nam jedna z parafianek.

Nowym proboszczem został ks. Antoni Brzytwa, rocznik 1967, który posługę w parafii objął w niedzielę 10 września. Ks. Brzytwa święcenia kapłańskie przyjął w 1993 r. Pochodzi z parafii pw. św. Floriana w Chorzowie. Ostatnio pełnił posługę wikariusza w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bieruniu.

(art)