Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

PWSZ traci matematykę i liczy na administrację

- Chcemy zapobiec wyludnianiu się powiatu - powiedziała dziś na sesji dr Ewa Pierzchała z raciborskiej uczelni. Magnesem ma być administracja w specjalnościach: gospodarcza i publiczna.

PWSZ traci matematykę i liczy na administrację
Ewa Pierzchała i Michał Szepelawy z PWSZ na sesji rady powiatu

Kończy się rekrutacja na kierunku matematyka, obecny III rok będzie ostatnim dla studentów w Raciborzu. Nie znaleźli się chętni do nauki na europeistyce choć uczelni udało się zyskać aprobatę ministerstwa i komisji akredytacyjnej.

Za topowy uważa rektor Michał Szepelawy planowany kierunek administracja. Będzie kształcił kadry dla firm i urzędów. PWSZ czeka na zgodę ministra szkolnictwa wyższego. Wykładowcami mają być praktycy z zakresu administracji o stopniach doktorów.

Nadzieje wiązane są również z kierunkiem Bezpieczeństwo Państwa. Absolwenci mają trafić do formacji mundurowych. - W Nysie jest na tym kierunku 300 osób, liczę na podobne zainteresowanie u nas - stwierdził rektor Szepelawy. Wspólnie z dr Pierzchałą gościli na sesji rady powiatu.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
hutnik 25.03.2014 22:44

Kierunek europeistyka był modny 15 lat temu, przed wstąpieniem do UE. Dziś komu i do czego miałoby to być potrzebne? więc nie dziwcie się, że nie ma chętnych. Az tyle jesteśmy opóźnieni?