Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Mali zawodnicy na boisku

ŚWIERKLANY. Z wielkimi emocjami i przy dopingu, co najmniej jak na meczu międzynarodowym, odbyły się pierwsze turnieje najmłodszych piłkarzy, zorganizowane przez LKS Forteca Świerklany.
Mali zawodnicy na boisku
Imprezy odbyły się w weekend 18 i 19 stycznia, a udział w nich wzięli mali piłkarze z roczników 2006 i młodsi (sobota) i 2005 (niedziela) z całego województwa. Mecze zostały rozegrane na sali sportowej przy SP nr 1 w Świerklanach Górnych, a na widowni zasiedli rodzice i dziadkowie maluchów, entuzjastycznie dopingując swoich małych mistrzów. – To pierwsza tego typu impreza i jesteśmy bardzo zadowoleni. Zawodnicy wykazali się dużym zapałem i mogli pokazać swoje umiejętności. Choć nasza drużyna nie stanęła na podium, najważniejszy był sam udział naszych podopiecznych – powiedział po turnieju Jarosław Macionczyk, prezes LKS Forteca Świerklany. W niedzielę odbył się turniej rocznika 2005, gdzie w fazie grupowej Forteca zremisowała 3 mecze, mecz o wyjście z grupy z II miejsca wygrała z Energetykiem ROW I Rybnik 2:1, nie przegrywając żadnego meczu w grupie A. Była to ogromna niespodzianka, a zawodnicy debiutanci otrzymali na stojąco brawa od kibiców znajdujących się w hali, pokazując jak walczy się na boisku. Ostatecznie w finale Forteca zajęła jednak czwarte miejsce. W sobotnich zmaganiach na podium stanęli: Akademia Piłkarska Orbita Bukowno (pierwsze), AKS Wyzwolenie Chorzów (drugie), Akademia Piłki Nożnej Knurów (trzecie). Pozostałe drużyny biorące udział w turnieju otrzymały miejsce czwarte: Gwiazda Ruda Śląska, TKKF Pionier Tychy, MKS Zaborze Zabrze, Siatex-Pol Rybnik oraz Forteca Świerklany. W niedzielnym turnieju rocznika 2005 pierwsze miejsc wywalczyli zawodnicy Rozwoju Katowice, drugie zdobył Promotor Zabrze, a trzecie Rekord Bielsko-Biała. Na czwartym, oprócz wspomnianej już Fortecy, znaleźli się również: Lukam Skoczów, Płomień Połomia, ABR Tychy, RKP I Rybnik, RKP II Rybnik i SP Brzeszcze. W związku z rozpoczęciem nowego roku, Forteca otworzyła nabór do swojej szkółki z roczników 2004-2008. Bliższe informacje uzyskać można u trenerów Bogdana Cichego i Tomasza Pieczki oraz na forteca-swierklany.pl. (ska)

 

Ludzie

Tomasz Pieczka

Wójt Gminy Świerklany.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].