Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Radny Malcharczyk i 250 mieszkańców chcą remontu Wiejskiej

Listę z podpisami w sprawie dziurawej drogi w Ocicach przekazano dziś staroście. Jego zastępca nazwał interpelację "wrzutą". Radny Malcharczyk poprosił o głosowanie nad remontem powiatowej trasy.

Radny Malcharczyk i 250 mieszkańców chcą remontu Wiejskiej
Leonard Malcharczyk chciał głosowania w sprawie ul. Wiejskiej w Ocicach

Jak zaznaczył radny na początku swego wystąpienia mieszkańcy gminy Pietrowice Wielkie, a także osoby zamieszkałe na trasie do ziemi głubczyckiej poprosili go o ponowne podjęcie tematu drogi powiatowej Ocice – Żerdziny (ul. Wiejska w Raciborzu). - Wiem, jakie jest zdanie starosty, wiem, że nie ma przychylności z jego strony - stwierdził Malcharczyk.

W swojej interpelacji radny napisał, że argumentacja: tam nikt nie jeździ z wyjątkiem pijaków, nie pokrywa się z prawdą (sugerował jakoby starosta wygłosił taką opinią, ale ten zaprzeczył nam zapytany po sesji). - Nie jest prawdziwa również argumentacja, jakoby mieszkańcy ulicy Ocickiej byli jednogłośnie przeciwko udrożnieniu drogi powiatowej - powiedział na sesji radny z Makowa.

Malcharczyk przekazał staroście listę z podpisami ponad 250 osób, mieszkańców sołectw Gminy Pietrowice Wielkie, którzy chcą wyremontowania drogi powiatowej Ocice-Żerdziny by ułatwiała wyjazd z Raciborza.

Ponieważ starosta - mimo argumentacji radnego i podpisów mieszkańców - zdania w sprawie remontu nie zmienił i podkreślił, że powiat zadba jedynie o przejezdność trasy, Malcharczyk zawnioskował o głosowanie nad zasadnością poprawy stanu ul. Wiejskiej.

Wniosek wywołał burzliwą dyskusję. Marek Kurpis zażądał by z głosami 250 pietrowiczan skonfrontować głos mieszkańców Ocic w tej samej sile. Ryszard Winiarski prosił by wniosek wycofać, bo remont za pieniądze powiatu to dawanie prezentu bogatemu prezydentowi miasta przez biedny powiat. Wiestarosta Chroboczek określił wystąpienie Malcharczyka "wrzutą na sesję" i zażądał wskazania źródła finansowania inwestycji.

Wobec takiego nastawienia kolegów z koalicji Leonard Malcharczyk wycofał swój wniosek i zapowiedział, że zgodnie z sugestią Kurpisa porozmawia o sprawie drogi z prezydentem Lenkiem oraz skonfrontuje dążenia pietrowiczan z mieszkańcami Ocic.

Ludzie

Leonard Malcharczyk

Radny Powiatu Raciborskiego.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].