Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Szpital może zrezygnować ze sprzedaży wierzytelności

Taką możliwość stara się zapewnić lecznicy starostwo, które przekaże jej blisko 4 mln zł ze sprzedaży starej kuchni na Gamowskiej. Kupiło ją centrum kardiologiczne.

Szpital może zrezygnować ze sprzedaży wierzytelności
Starosta Adam Hajduk ma dobre wieści dla dyrektora Ryszarda Rudnika

Dyrektor szpitala Ryszard Rudnik dostał na ostatniej sesji rady powiatu zielone światło dla sprzedaży długów szpitalnych firmie skupującej takie wierzytelności. Działa ona na zasadzie udzielającego pożyczek na prostszych zasadach niż pozyskanie kredytu bankowego.

Sprzedaż wierzytelności miała ratować płynność finansową jednostki. Rada powiatu nie była jednomyślna w udzieleniu dyrekcji zgody na takie działanie. Niemal połowa członków miała wątpliwości.

Na wrześniowym posiedzeniu komisji budżetu starosta Adam Hajduk zapowiedział, że płynność finansowa szpitala może ulec poprawie w związku ze sprzedażą jego starej kuchni Raciborskiemu Centrum Medycznemu. Prowadzi ono na Gamowskiej kardiologię, ma plany rozwojowe i o obiekt zabiegało od paru lat. Blisko 4 mln zł za które sprzedano "kuchnię" ma wg starosty zasilić budżet szpitala. Rozważane jest również umorzenie pożyczki (2 mln zł) jaką powiat dał szpitalowi na początku roku.

Ludzie

Ryszard Rudnik

Dyrektor Szpitala Rejonowego w Raciborzu

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].