Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Rozegrali turniej z sąsiadami

Na terenie boiska Fortecy w Świerklanach odbył się I Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej zorganizowany przez Powiat Rybnicki i Gminę Świerklany.

Rozegrali turniej z sąsiadami

W turnieju wzięły udział cztery drużyny: pierwsza z Gminy Cacica – Rumunia, druga – Fc Msa Dolní Benešov z Czech, trzecia drużyna z Rybnika-Boguszowic oraz drużyna z Powiatu Rybnickiego. Wielką zaletą było to że, każdy fan piłki nożnej mógł przyjść i obserwować za darmo zmagania młodych sportowców. Wszystkie drużyny zaprezentowały wysoki poziom piłkarski i wykazały się bardzo dobrą kondycją, ponieważ każdy zespół rozegrał 3 spotkania 2 x 15 minut. Reprezentację powiatu skompletował oraz wytrenował Paweł Bugdol, będący w radzie powiatu przewodniczącym komisji współpracy międzynarodowej. – Z turniejem było sporo pracy, ale się udało. Wprawdzie nie wystartowała drużyna z Ukrainy, na której miejsce zaprosiliśmy piłkarzy z pobliskich Boguszowic, jednak poziom sportowy był wysoki, a reprezentacja powiatu zdobyła zwycięstwo – mówi zadowolony Paweł Bugdol.

Najlepsi z powiatu

W drużynie gospodarzy zagrali młodzi sportowcy z całego powiatu, grający na co dzień w miejscowych drużynach. W drużynie zagrali: Patryk Syc – bramkarz, Sebastian Kozik, Adam Ucher, Krzysztof Kubica, Aleksander Szweda, Jakub Skowronek, Jakub Gnyp, Łukasz Michalski, Sebastian Szymura, Tomasz Derkowski, Sławomir Musiolik, Denis Czekała, Jakub Kazaniecki, Radosław Kozik. – Drugie miejsce zajęła drużyna naszych południowych sąsiadów z Dolnego Benešova, trzecie miejsce zajęła drużyna z Rybnika Boguszowic, natomiast ostatnie miejsce zajęli nasi przyjaciele i partnerzy pochodzący z gminy Cacica w Rumunii. Wszystkie mecze odbyły się w atmosferze fair play, dlatego też lekarz zawodów Roman Kubek nie miał praktycznie żadnych interwencji medycznych – relacjonuje Paweł Bugdol.

Zagrają znowu

Najlepszym strzelcem turnieju okazał się czeski snajper Filip Labuda, natomiast najlepszym zawodnikiem został bramkarz drużyny z Cacicy, Daniel Lupajescu. Po zakończeniu turnieju w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Świerklanach wszyscy piłkarze i zaproszeni goście mieli okazję spotkać się i zrelaksować na świeżym powietrzu przy muzyce i poczęstunku. Podczas integracyjnego spotkania starosta rybnicki zapewnił o konieczności kontynuacji turnieju. – Kolejne turnieje w międzynarodowej obsadzie będziemy organizować w miarę naszych skromnych możliwości. Być może kolejny zostanie rozegrany w Benešovie u naszych południowych sąsiadów – zapowiedział Damian Mrowiec.

(ska)

 

Ludzie

Paweł Bugdol

Wójt Gminy Gaszowice

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
marol 11.07.2013 23:31

Turniej jak ciul nie ma co..Nie osmieszajcie sie