Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Kolejne lato z gwiazdami w Świerklanach

Ciekawie zapowiada się tegoroczny sezon imprez artystycznych organizowanych przez GOKiR. W okresie letnim czeka nas pięć imprez rodzinnych, zarówno w Świerklanach, jak i w Jankowicach.

Kolejne lato z gwiazdami w Świerklanach

8 czerwca na terenie OSiR Jankowice odbędzie się Gminny Dzień Dziecka, współorganizowany przez Szkołę Podstawową w Jankowicach, na którym wystąpią m.in. zespoły Hesperus i Fun-Tastic. Kolejne cztery festyny odbędą się podczas wakacji. 6 lipca na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Świerklanach odbędzie się festyn z okazji powitania wakacji. Gwiazdą wieczoru  będzie grupa Enej. Na 28 lipca zaplanowano kolejny festyn odpustowy (także w OSiR Świerklany). Publiczności zaprezentuje się wtedy zespół Nancy, Klaudia Chwołka oraz Coco Afro. Z kolei, na scenie ośrodka sportu i rekreacji w Jankowicach wystąpi założony przez Tomasza Luberta (wcześniej związanego z grupą Virgin) zespół VOLVER. Jankowicka impreza odbędzie się w sobotę, 10 sierpnia. W tym roku gmina Świerklany będzie też gospodarzem dożynek powiatowo-gminnych, które połączone zostaną z drugą edycją Śląskiego Musikantenstadlu. 25 sierpnia na świerklańskiej scenie wystąpią polskie, czeskie i niemieckie zespoły. Będzie to już druga edycja wystrzałowego koncertu, który w ubiegłym roku przyciągnął tłumy fanów śląskiej i niemieckiej piosenki z całej Polski. Sezon letnich imprez artystycznych zakończy się we wrześniu Powiatowym Przeglądem Zespołów Artystycznych. Choć dokładny termin imprezy dopiero poznamy, wiemy już, że podczas przeglądu usłyszeć i zobaczyć będzie można największe muzyczne, recytatorskie i taneczne młode talenty.

(ska)

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].