Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Złote Wawrzyny zostaną przyznane po raz drugi

W urzędzie miasta można składać wnioski o przyznanie osobom zasłużonym dla Wodzisławia honorowej nagrody Złoty Wawrzyn. Wzór wniosku dostępny jest w Biurze Obsługi Klienta.

Złote Wawrzyny zostaną przyznane po raz drugi
Jeden z pierwszych laureatów - dr Józef Musioł. Odebrał Złotego Wawrzyna z rąk prezydenta Mieczysława Kiecy oraz przewodniczącego Rady Miejskiej Jana Grabowieckiego podczas uroczystości w kościele pw. WNMP na Starym Mieście

Można go również pobrać ze strony internetowej urzędu miasta.

Wniosek o nadanie nagrody mogą składać przewodniczący rady miejskiej, komisje rady, prezydent, organizacje pozarządowe, których siedzibą jest miasto Wodzisław oraz grupa co najmniej 100 wodzisławian. Wszystkie wnioski zostaną rozpatrzone przez Kapitułę, która przedstawi kandydatów do nagrody prezydentowi miasta. Osoba uhonorowana Złotym Wawrzynem otrzyma dyplom, statuetkę oraz metalowy znaczek. Dwoma pierwszymi laureatami Złotego Wawrzyna są dr Józef Musioł oraz prof. dr hab. Eugeniusz Gatnar. - Mam ogromną nadzieję, że i w tym roku uhonorujemy tą bardzo ważną dla nas nagrodą tak wybitne osobowości jak w zeszłym roku – mówi prezydent Mieczysław Kieca. Wypełnione wnioski o przyznanie nagrody można składać w Urzędzie Miasta Wodzisławia do końca maja.

6 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~kontrola społeczna (80.238. * .20) 13.02.2013 19:50
oceniono 5 razy
3
Zgłoś

no proszę,wniosek moga składać...oraz grupa co najmniej 100 wodzisławian,a uchwałę mieszkańców 1000 osób,tak władza samorzadowa blokuje inicjatywę obywatelską,

~Podpisz się... (80.238. * .20) 13.02.2013 17:08
oceniono 7 razy
5
Zgłoś

Kieca lubi igrzyska,ale już niedługo,na szczęście,

~Rock (80.238. * .20) 13.02.2013 11:26
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

Dawno nie widziałem tak fajnej reklamy Wodzisławia!!! Po necie krążą memy Zdzisława Kręciny z hasłem: Od Chicago po Wodzisław na papieża tylko Zdzisław hehehe http://wiadomosci.onet.pl/swiat/benedykt-xvi-abdykuje-reakcja-internautow,5417971,13709643,fotoreportaz-maly.html#photo13709646

~hohorowy (77.253. * .11) 13.02.2013 10:33
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

A nawet, jak ktoś zbierze te podpisy, zresztą może je zebrać w ciągu jednego dnia, wyrazi zgodę itd, to ludzie którzy niewiele robią społecznie zdecydują i tak według swojego widzimisię. Nie narażam ludzi których szanuję i podziwiam na te nominacje bo z góry wiem że nagroda zostanie przyznana tym kogo oni sobie wybrali, Przeanalizujcie sobie ubiegłoroczne kandydatury. To wstyd że je upokorzono(przynajmniej pare osób)Na dodatek w tym roku nie mogą kandydować bo durny regulamin karze ich za toże nie otrzymali nagrody i muszą czekac 2 lata aż będzie można ich znowy zgłosić, Kto po czymś takim zgodziłby się kandydować

~właśnie (89.72. * .5) 13.02.2013 10:18

i dociśnijcie liściem laurowym

~mhl999. (89.174. * .146) 13.02.2013 10:18
oceniono 6 razy
2
Zgłoś

zapytam niewinnie czy można nie przyznawać żadnej nagrody czy koniecznie musi być impreza? odnoszę wrażenie, że to takie szukanie ludzi na siłę. 100 podpisów żeby dostać nagrodę a 1000 by wnieść projekt własnej uchwały. skoro to naprawdę ma być osoba zasłużona to ta liczba podpisów też powinna być adekwatna, a nie tylko 100. piękny kontrast :-/