Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Sprzedawał dzieciom petardy

Wodzisławscy policjanci zatrzymali 18-latka, który sprzedawał dzieciom i młodzieży petardy. O tym, że po osiedlu biegają małe dzieci i strzelają petardami zawiadomił policję mieszkaniec Wodzisławia. Mężczyźnie, za sprzedaż wyrobów pirotechnicznych osobom niepełnoletnim grozi do 2 lat więzienia.

W sobotę, 25 sierpnia około godziny 16.30 do dyżurnego wodzisławskiej policji zadzwonił mężczyzna, który powiadomił o tym, że po osiedlu biegają małe dzieci i strzelają petardami. Funkcjonariusze udali się na ulicę 1 Maja, gdzie ustalili że obok kościoła odbywa się odpust i na jednym ze stoisk mężczyzna sprzedaje dzieciom petardy. W związku z uzyskaną informacją policjanci zatrzymali 18-latka i przewieźli do komendy. Na policję zgłosili się także rodzice 11-latki i 14-latka, którym to 18-latek sprzedał petardy. Mężczyzna usłyszy zarzut sprzedaży materiałów pirotechnicznych osobom niepełnoletnim, za co grozi kara do dwóch lat więzienia.

5 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~petarda buuum (89.72. * .169) 27.08.2012 21:40
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

na odpuście jak proboszcz pozwoli to można i nic policji do tego :-)

~odpustownik (83.7. * .164) 27.08.2012 21:14

po prostu sprzedawcy petard chcą zarobić i tyle

~ochojczanka (178.37. * .16) 27.08.2012 19:01
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

~Agnieszka010101----dokładnie tak jak piszesz ---dlaczego nikt nie zainteresuje się sprzedaża petard i innych wyrobów z tej branzy na ODPUSTACH--- tak działo sie niestety wczoraj na odpuscie w Ochojcu--- gdzie była STRAŻ MIEJSKA???

~Dura lex, sed lex (87.205. * .111) 27.08.2012 16:32
oceniono 6 razy
6
Zgłoś

A to bandyta! Do kamieniołomu go!

~Agnieszka010101 (91.214. * .211) 27.08.2012 16:21
oceniono 5 razy
5
Zgłoś

Niech zainteresują się innymi odpustami gdzie notorycznie sprzedawane są petardy również dzieciakom...