Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Sebzda i Ruszkiewicz - nowi dyrektorzy powiatu od dróg i pracy

Starostwo ogłosiło dziś oficjalnie zwycięzców konkursów na dyrektorskie stanowiska w Powiatowym Zarządzie Dróg i Powiatowym Urzędzie Pracy.

 

Posady w jednostkach powiatu mają dostać Adam Sebzda i Mirosław Ruszkiewicz. Pierwszy - zastąpi Jerzego Szydłowskiego - jest raciborzaninem, w przeszłości był zawodowo związany ze Śląską Spółką Cukrową i Südzucker Polska. Drugi - zmieni Edmunda Stefaniaka - pracował wcześniej jako kierownik Powiatowego Urzędu Pracy w Jastrzębiu Zdroju.

Obaj - jak informuje starostwo - podczas przeprowadzonych rozmów kwalifikacyjnych wykazali się szerokim zakresem wiedzy niezbędnej do wykonywania powierzonych im zadań. O stanowisko szefa PUP starały się trzy osoby, a dyrektorem PZD chciało zostać pięć osób. Wszyscy przeszli test psychologiczny przygotowany przez podległą starostwu poradnię.

Ostateczna decyzja czy zwycięzcy konkursów obejmą nowe stanowiska zależy od starosty raciborskiego Adama Hajduka . - Spotkam się z nimi w najbliższym terminie by porozmawiać. To formalność, nie zamierzam zmieniać decyzji komisji konkursowej - powiedział nam urzędnik. Obecni dyrektorzy PUP i PZD pracują do końca sierpnia, nowi szefowie mają zacząć pracę z początkiem września.

 

Ludzie

Adam Hajduk

inspektor ds. inwestycji w gminie Rudnik, były Starosta Raciborski

Mirosław Ruszkiewicz

Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Raciborzu.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Podpisz się... (62.158. * .244) 03.08.2012 11:14

no to koledzy spotkali się w komplecie :)