Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Malarski mistrz Polski dostał wędkę od starosty

Sesja rady powiatu rozpoczęła się od wręczenia nagrody uczniowi Budowlanki. Kamil Ciołek wygrał krajowy konkurs Złota Kielnia. Pierwszy raz w dziejach szkoły.

Malarski mistrz Polski dostał wędkę od starosty
Kamil Ciołek odebrał od starosty Adama Hajduka nagrodę za swoje osiągnięcia w turnieju Złota Kielnia. Uczniowi towarzyszył dyrektor ZSBiRR Jacek Kąsek

Ciołek, raciborzanin, uczeń II klasy zawodówki Zespołu Szkół Budowlanych i Rzemiosł Różnych dostał w prezencie od starosty i rady powiatu zestaw wędkarski. Zasłużył na nagrodę zdobywając tytuł mistrza Polski w kategorii malarz na turnieju budowlanym Złota Kielnia. Dla swej szkoły wygrał 300 litrów farby i agregat do malowania natryskowego. W jego ręce trafił pistolet natryskowy o wartości 3 tys. zł.

Sukces Kamila Ciołka podkreślał szef komisji oświaty Adrian Plura. - To najlepsza promocja szkolnictwa zawodowego - stwierdził na sesji gratulując na sesji uczniowi.

Mistrz dziękował za prezent od samorządowców, wymienił nauczycieli, którzy go przygotowali: Krystynę Parmę i Renatę Wochnik.

Ludzie

Adrian Plura

Radny Powiatu Raciborskiego.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].