Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Całe podium dla wodzisławskiej „Budowlanki’

Po raz kolejny uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu zdominowali Olimpiadę Wiedzy i Umiejętności Budowlanych.

Pięciu uczniów kształcących się w zawodzie technik budownictwa, zostało laureatami XXV Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych, której finał odbywał się od 13 do 14 kwietnia w Bytomiu. Trzech z nich znalazło się na podium. Pierwsze miejsce zajął Adam Barteczko, drugie - Dawid Jarząbek, a trzecie – Mateusz Mendrela. Na siódmym miejscu uplasował się inny uczeń „budowlanki”, Krystian Zygmunt, a na trzydziestym Ewelina Langrzyk (w finale było prawie stu uczniów).

 

– Dzięki wygranej w olimpiadach drzwi większości uczelni wyższych stoją przed nami otworem – podkreśla Adam Barteczko.

Nie pierwszy raz reprezentacja ZST zajęła całe podium. W osiemnastoletniej historii startów szkoły w olimpiadzie wiedzy i umiejętności budowlanych taka sytuacja miała miejsce jeszcze

dwukrotnie. Opiekunami grupy są: Tomasz Wardenga, Olga Serwotka oraz Teresa Dragon

(raj)

 

9 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Dawid Karliczek (157.158. * .173) 18.04.2012 14:52
oceniono 5 razy
5
Zgłoś

Gratulacje dla Mistrzów oraz Opiekunów! Puchar znów w Wodzisławiu, podium wypełnione. W dobrych zawodach wystąpili, bieg ukończyli, wiary ustrzegli.

Grzegorz Kamiński 18.04.2012 08:40
oceniono 7 razy
7
Zgłoś

Ciężka praca opłaciła się - per aspera ad astra.
Wielkie gratulacje dla nauczycieli i przede wszystkim dla uczniów.

~Trzymająca kciuki ! (188.137. * .132) 17.04.2012 21:04
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Jesteśmy DUMNI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! GRATULACJE !

~wodzisławianka (188.137. * .100) 17.04.2012 19:55
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

takich polonistów jak mgr Ewa Radecka w Budowlance już nie ma ,ale gratulacje dla wszystkich

~dopingująca (87.205. * .207) 17.04.2012 18:22
oceniono 5 razy
3
Zgłoś

zasłużyli ciężką pracą i długimi godzinami spędzonymi szkole ;) gratulacje również dla pana Tomasza, który poprowadził ich do sukcesu ;)

~Podpisz się... (80.238. * .27) 17.04.2012 18:00
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

no i tak też budują, domy, autostrady.....

~Podpisz się... (188.137. * .190) 17.04.2012 17:31
oceniono 3 razy
-3
Zgłoś

przecież budować można nieskładnie i z błędami

~Podpisz się... (80.238. * .27) 17.04.2012 15:23
oceniono 7 razy
-3
Zgłoś

ALe gramatyki to Was nie uczą :)

~ZST (83.29. * .106) 17.04.2012 15:03
oceniono 6 razy
2
Zgłoś

Gratuluję uczestnikom i wychowawcą!
Poświęcili mnóstwo czasu na dobre przygotowanie się (wiem bo jestem uczniem tej szkoły) i nie zawiedli ani siebie, ani wszystkich kolegów i koleżanek :)