Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Na wiosnę mniej dziur na drogach

Wiele wskazuje na to, że wiosną kierowcy jeżdżący raciborskimi drogami będą mieli mniej powodów do sklinania niż zazwyczaj. Powiatowy Zarząd Dróg w Raciborzu wykorzystał sprzyjającą, bo prawie wiosenną aurę, i skierował część pracowników do prac remontowych. Teraz znów przesiedli się do pługów.

Na wiosnę mniej dziur na drogach
Pługi już pracują na ulicach Raciborza. Na zdjęciu maszyna Przedsiębiorstwa Komunalnego.

Zima w końcu do nas przyszła, jednak drogowcy z PZD mogą jednak spać spokojnie. – Nasze zapasy soli i piasku są praktycznie nieruszone, tak jakbyśmy zaczynali sezon.  W magazynie mamy ponad 1200 ton soli oraz 600 ton materiałów ciernych takich jak piasek. W walce z zimą pomoże nam sześć piaskarek – wylicza Szydłowski. Na biurku dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Raciborzu przybywa ofert rolników chętnych do odśnieżania dróg w przypadku ataku zimy. Do tej pory gotowość do walki ze śniegiem zadeklarowało sześćdziesięciu gospodarzy. PZD sięgnie po ich pomoc w przypadku gwałtownych zamieci a za swoją pracę otrzymają wynagrodzenie. – To dobry sposób, bo nie muszą przyjeżdżać do Raciborza i nie nabijają pustych kilometrów. Odśnieżanie zaczynają od razu na swoim terenie – wspomina dyrektor.

(acz)

 

 

 

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~banan (77.255. * .134) 17.01.2012 17:27
oceniono 4 razy
4
Zgłoś

zapraszam na ul.Armii Krajowej - dziura na dziurze

~aura (87.205. * .191) 17.01.2012 15:26
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

@pani wiosna - acz po prostu sieje zamęt i na tym zarabia.

~pani wiosna (93.105. * .36) 17.01.2012 14:57
oceniono 6 razy
2
Zgłoś

Acz, co Ty palisz albo pijesz? Metr śniegu a Ty piszesz: "Powiatowy Zarząd Dróg w Raciborzu wykorzystał sprzyjającą, bo prawie wiosenną aurę" Gdzie, pytam? Gdzie!!!!!