Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Włodarze są zgodni by powstrzymać pieszych

Prezydent Lenk dostał od starosty pismo w sprawie świateł przy rondzie na Opawskiej. - Dołożę się do ich montażu - deklaruje.

Włodarze są zgodni by powstrzymać pieszych
O potrzebie ustawienia świateł na placu Konstytucji 3 Maja dyskutuje się w mieście i powiecie od lata

Prócz korespondencji z Adamem Hajdukiem prezydent Raciborza konsultował sprawę świateł z szefem Powiatowego Zarządu Dróg. Jerzy Szydłowski proponował przesunięcie przejścia dla pieszych dalej od ronda, na wysokość sklepu Żabka i tam ustawienie wzbudzanej sygnalizacji świetlnej. - Obawiam się, że piesi i tak będą wtedy przechodzić przez jezdnię w obecnym miejscu - mówi Mirosław Lenk.

W sprawie świateł na placu Konstytucji 3 Maja (dawny Świński Rynek) do włodarza zgłaszał się też proboszcz parafii NSPJ Adam Rogalski, bo przez Opawską prowadzi droga do kościoła. W radzie powiatu temat podjęli Artur Wierzbicki (PO) i Ryszard Winiarski (szef klubu Razem dla Ziemi Raciborskiej). Pierwszy z nich złożył w tej sprawie interpelację na sesji. Na własnej skórze odczuwa problem z przejazdem przez rejon ronda, bo jest rafakowcem i codziennie udaje się tą trasą do pracy. - Ale nie tylko chodzi o pracowników Rafako czy Henkla. Od mieszkańców osiedli z ul.Pomnikowej i Katowickiej, usłyszałem, że inicjatywa jest cenna także dla nich - podkreśla.

- Staroście odpowiemy, że światła powinny być tak ustawione by uporządkować w tym miejscu ruch pieszych, bo ci nie zatrzymują się przed wejściem na jezdnię. Miasto sfinansuje w części instalację sygnalizacji - zaznacza prezydent Lenk. Ile dołoży się miasto do powiatowych świateł jeszcze nie wiadomo. Ich koszt może wynieść ok. 100 tys. zł.

Ludzie

Adam Hajduk

inspektor ds. inwestycji w gminie Rudnik, były Starosta Raciborski

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.

7 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Klepka (77.115. * .84) 27.11.2011 16:36

Bedzie czerwone swiatło i Racibórz całkiem zakorkowany cala opawska ,łąkowa .skłodowska ,warszawska. Lenk niech kupi sobie lepsze auto za 100000tys!

~hehehe (87.101. * .60) 26.11.2011 12:16

Az dziw, ze Lenku nie wpadl na pomysl zeby calkowicie zlikwidowac to przejscie.

~barierki (83.30. * .97) 26.11.2011 11:20

A może by tak ustawić na środku wyspy barierki spowalniające?

~k----k (31.63. * .111) 26.11.2011 09:52
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

a kto wymyslil swiatla?????? bez swiatel mozna rozwiazac sprawe i to bardziej bezpiecznie tylko troche trzeba pomyslec a nie po najnizszej linii myslenia. A takie myslenie o czyms swiadczy!!!!!!!!!!!

~kamera (83.10. * .8) 26.11.2011 07:59

akcja w biurze z kamera i juz sie sprawy ruszyly szkoda ze nie umieja pracowac bez skandali

~,.,.,.,., (94.42. * .231) 25.11.2011 21:02
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Problem ciągnie się od lat, brawo za szybkość w działaniu !!!!

~Światełko (83.30. * .125) 25.11.2011 21:00
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Brawo,że idzie coś zrobić zespołowo. Jak widać sukces ma wielu ojców , a jak informatyk zmaści coś przy programowaniu oświetlenia to będzie wytykanie : To był przecież pomysł XYZ. Oby się nie sprawdziło.