Chóry zaśpiewały wiersze Josepha von Eichendorffa [wideo]

W niedzielę, 20 listopada, w Raciborskim Centrum Kultury odbyła się XXI edycja Festiwalu Pieśni Chóralnej. Zobacz zdjęcia i wideo.

Chóry zaśpiewały wiersze Josepha von Eichendorffa [wideo]

Materiał wideo:

 

W rywalizacji wzięło udział sześć chórów. Grand Prix zdobył chór z parafii świętych Macieja i Mateusza w Brzeziu pod kierunkiem Aleksandry Gamrot. I miejsce zdobył chór mieszany Cecylia z Krzanowic (dyr. Kornelia Pawliczek-Błońska), II miejsce (ex aequo): chór Eichendorffa z DFK w Raciborzu (dyr. Gabriela Jaworska) i  Cantate z DFK w Pawłowie (dyr. Gabriela Grytner), II (ex aequo): chór Małgorzata z Lysek (dyr. Zygfryd Kupczyk) i Krappitzer Chor z DFK w Krapkowicach (dyr. Henryk Szoja).

Ewa Lewandowska radna sejmiku śląskiego wręczyła Odznaki Sejmiku Śląskiego za krzewienie kultury w województwie śląskim. Złote odznaki otrzymali Urszula Waracha, Hubert Ratka i Paweł Kowol, srebne Joanna Biwert-Moderny oraz Piotr Michalak.

Swój występ dała orkiestra dęta z gminy Krzyżanowice (dyr. Krzysztof Fulneczek). Pracami jury kierowała dyrekor Raciborskiego Centrum Kultury Janina Wystub. Koncert prowadzili Agnieszka Błońska (po niemiecku) oraz Krzysztof Świżewski.

 

Ludzie

Ewa Lewandowska

Radna powiatowa, członek zarządu powiatu raciborskiego, była Radna Sejmiku Województwa Śląskiego.

Janina Wystub

Była dyrektor Raciborskiego Centrum Kultury w Raciborzu.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Podpisz się... (160.60. * .10) 23.11.2011 13:30

super