Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Złoty Wawrzyn dla zasłużonych

Nagroda wręczana będzie w dniu wspomnienia przez Kościół św. Wawrzyńca - patrona miasta. 

 

 W przyszłym roku po raz pierwszy wybitni mieszkańcy Wodzisławia otrzymają nagrodę Złotego Wawrzyna. Przyznawana będzie za działalność gospodarczą, sportową, kulturalną i społeczną, a także za prace na rzecz ochrony zdrowia. O tym do kogo powędruje decydować będzie kapituła pod przewodnictwem przewodniczącego rady miejskiej. W jej skład wejdzie dwóch radnych, dwie osoby wskazane przez prezydenta, a od 2013 r. także laureaci nagrody z lat poprzednich w liczbie od 3 do 5.

Złoty Wawrzyn wręczany będzie 10 sierpnia każdego roku w dniu wspomnienia przez Kościół św. Wawrzyńca, patrona miasta. Trafi ona do grupy ludzi, np. stowarzyszenia lub konkretnej osoby. W jednym roku kapituła będzie mogła przyznać kilka nagród. Każdy wyróżniony otrzyma statuetkę, dyplom i symboliczną wpinkę zdobiącą np. marynarkę.  

Kandydatów do nagrody będą mogli zgłaszać radni, prezydent, organizacje pozarządowe, a także grupa minimum stu mieszkańców.  Uchwałę dotycząca nadania nagrody przyjęli dzisiaj radni.

(raj)

 

6 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~dlaczego (87.205. * .202) 03.11.2011 21:21

nie będzie nagrody pieniężnej jako załącznika do dyplomu?

~Podpisz się... (213.77. * .230) 03.11.2011 19:09
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

wszyscy narzekacie a potem głosujecie na tych samych ludzi!

~hee (80.238. * .28) 27.10.2011 16:59
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

Robią igrzyska dla ludu i niestety to przynosi efekty wśród gawiedzi. Aż mnie zatkało że nie ma nagrody dla przedstawiciela edukacji. Zapewne zaraz jakiś belfer zgłosi protost w tej sprawie wraz z petycją podpisaną przez 100 uczniów ;)

~do poniżej (80.238. * .20) 27.10.2011 12:33
oceniono 5 razy
5
Zgłoś

no i jak widać takie pierdoły są najważniejsze dla naszej władzy miejskiej,a prawdziwe problemy mieszkańców są mało istotne,takie działania to efekt nieudolnej władzy ,

~mhl999 (89.174. * .146) 27.10.2011 11:11
oceniono 6 razy
6
Zgłoś

kolejna, nikomu nie potrzebna pierdoła

~Podpisz się... (80.238. * .20) 26.10.2011 20:45
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

dlaczego aż stu mieszkańców?,