Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Obrazy życia Krystyny Bochenek - wernisaż wystawy fotograficznej

9 kwietnia o godz. 18.00 w Pałacu Młodzieży, Galeria Marmurowa II p. w Katowicach przy ul. Mikołowskiej 26 odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej pt. Obrazy życia Krystyny Bochenek.

Obrazy życia Krystyny Bochenek - wernisaż wystawy fotograficznej

"OBRAZY ŻYCIA KRYSTYNY BOCHENEK"  - wystawa fotografii w Galerii Marmurowej Pałacu Młodzieży w Katowicach czynna będzie od 9 kwietnia do 9 maja 2011 r., w godz. 9.00 - 16.45, wstęp wolny. 

Krystyna Bochenek (ur. 30 czerwca 1953 w Katowicach, zginęła 10 kwietnia 2010 w Smoleńsku) - dziennikarka, polityk, od 2004 do 2010 senator V, VI i VII kadencji, wicemarszałek Senatu VII kadencji. Była osobą niezwykłą, pełną pasji, zainteresowań i energii. Organizowała w sposób najbardziej profesjonalny wiele ogólnopolskich imprez i spotkań, zawsze promując tym samym szczytne idee. Dyktando, Wielkie Imieniny Krystyny, spotkania medyczne, praca parlamentarna, charytatywna, społeczna i edukacyjna - to jedynie zarys pól Jej działalności. Jako autorka i współautorka opublikowała trzy książki: X jubileuszowe Dyktando, Chirurdzy i detektywi, Jak Krystyna z Krystyną. Była bardzo wymagająca - w stosunku do siebie i do innych. Za swoją pracę i zaangażowanie została nagrodzona różnego typu nagrodami i tytułami, m. in.  za upowszechnianie kultury i promocję zachowań prozdrowotnych. 16 kwietnia 2010 została pośmiertnie odznaczona Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski. "OBRAZY ŻYCIA KRYSTYNY BOCHENEK"  to wystawa fotografii ukazująca różne aspekty jej działalności publicznej. Ponad 130 fotografii pokazanych w Galerii Marmurowej Pałacu Młodzieży w Katowicach od 9 kwietnia do 9 maja, pochodzi z archiwów Dziennika Zachodniego oraz prywatnych albumów Krystyny Bochenek, skrupulatnie dokumentującej  swój udział w życiu publicznym regionu i kraju.  Fotografie te pokazują pasje Krystyny Bochenek, opowiadają historię Jej pracy. Zdjęcia będą wzbogacone o teksty dziennikarzy "Dziennika Zachodniego". Wystawę przygotowali: Magda Bochenek (córka Krystyny Bochenek), Maria Zawała i Arkadiusz Gola (Dziennik Zachodni) oraz Anna Duda (szefowa galerii Pałacu Młodzieży w Katowicach). Autorzy zdjęć: Arkadiusz Gola, Arkadiusz Ławrywianiec, Andrzej Kawczyk, Zbigniew Sawicz, Bartek Barczyk,  Romuald Łankowski,  Robert Borówka,  Katarzyna Czerwińska,  Michał Koziczyński, Maria Zawała,  Skan i obróbka zdjęć - Marcin Liberski, współpraca plastyczna Iwona Wilk. Serdecznie zapraszamy do poznania Krystyny Bochenek i obrazów Jej krótkiego, acz niezwykle intensywnego życia...  

Organizatorzy wystawy: Rodzina ś.p. Krystyny Bochenek Pałac Młodzieży w Katowicach  Dziennik Zachodni 

Jednocześnie, serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Wystawy "Krysia, Isia, Krystyna", przygotowanej przez Radio Katowice, która prezentowana jest w Galerii Akwarela w Pałacu Młodzieży na I piętrze. 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Podpisz się... (188.137. * .189) 07.04.2011 13:16
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

A to ona też zgineła? Myslałam,że tylko brat prezesa....