Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Lokale dla nielegalnych migrantów w Raciborzu? Wojciechowicz: to celowa manipulacja polityczna

Prezydent Raciborza uważa, że pogłoska o przygotowywaniu miejsc noclegowych dla migrantów i rzekome zapytanie wojewody w tej sprawie mają wytworzyć wśród raciborzan "nieuzasadnione poczucie strachu i niepewności". Jego stanowisko jest reakcją na interpelację radnego Dominika Koniecznego z Silnego Raciborza.

Lokale dla nielegalnych migrantów w Raciborzu? Wojciechowicz: to celowa manipulacja polityczna
Radny Silnego Raciborza - Dominik Konieczny i prezydent Raciborza - Jacek Wojciechowicz

Konieczny pytał w czerwcu, czy do urzędu miasta w Raciborzu dotarło pismo wojewody w sprawie miejsc noclegowych dla migrantów. Poprosił także o stanowisko głowy miasta w sprawie migracji i deportacji uchodźców wydalanych z Niemiec.

- Jakie wskaże pan miejsca potencjalnego ich pobytu w mieście? - dopytywał były wiceprezydent. Przy okazji zauważył, że w referendum krajowym w 2023 roku 96% głosujących w nim raciborzan odpowiedziało negatywnie na pytanie o przyjęcie w Polsce tysięcy nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki.

Jacek Wojciechowicz podał, że do magistratu nie wpłynęło żadne pismo wojewody śląskiego dotyczące przygotowania miejsc noclegowych dla migrantów.

- Nie wydaje mi się również zasadne spekulowanie na temat sytuacji, które nie miały miejsca. Pragnę jednak uspokoić, że jako Prezydent Miasta Racibórz będę podejmował decyzję w zgodzie z literą prawa odpowiadające bieżącemu stanu rzeczywistemu, a nie wyimaginowanej, hipotetycznej sytuacji - oznajmił prezydent Wojciechowicz.

Zapewnił również, że każda podjęta przez niego decyzja uwzględnia oczekiwania mieszkańców i podejmowana jest z troską o dobro i bezpieczeństwo Raciborza.

- Wszelkie nieprawdziwe pogłoski, na temat rzekomego listu wojewody, dotyczącego lokali dla migrantów, który miał wpłynąć m.in. do naszego urzędu, wyglądają na celową manipulację polityczną - uważa Jacek Wojciechowicz.

Dodaje, że działanie jest ukierunkowane na wytworzenie wśród obywateli nieuzasadnionego poczucia strachu i niepewności.

Ludzie

Dominik Konieczny

Radny,  były wiceprezydent Raciborza

Jacek Wojciechowicz

Prezydent Raciborza i były wiceprezydent Warszawy

6 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~wtf (46.223. * .116) 11.07.2024 08:59

Z treści tytułowego pytania wynika, że mieszkania dla legalnych migrantów nie są problemem.

~Lustro (83.4. * .145) 11.07.2024 07:48
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Jak zwolennicy Tuska o czymś zapewniają, to zawsze jest odwrotnie.

~SolidaruchŚmierdzący (46.204. * .2) 11.07.2024 07:45

Panie Prezydencie prawdziwa Solidarność za Panem murem !

~Wald (91.233. * .140) 11.07.2024 07:25

Konieczny jak tam po powrocie do Rafako ? Może byś im zaproponował wykorzystanie Twoich kompetencji w nadzorze nad remontami dróg ? W tym to tyś był oreł niedoścignięty

~smutnaPrawda (178.255. * .196) 10.07.2024 16:50

Pitu, pitu dziadka Jacka. Naopowiada a potem okaże się że las Oborą dla deweloperów, G5 dla migrantów itd.

~NieWierzeWojnarowiczowi (83.27. * .182) 10.07.2024 15:06
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem